Strona główna Aktualności Miliarderzy prowadzą firmę w Pabianicach

Miliarderzy prowadzą firmę w Pabianicach

18

Małżeństwo, które podbiło polski rynek farmaceutyczny prowadzi firmę w Pabianicach i Ksawerowie. Oboje są absolwentami Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie.

Maciej i Małgorzata Adamkiewiczowie, właściciele firmy farmaceutycznej Adamed znaleźli się na 18. miejscu listy najbogatszych Polaków magazynu Forbes. Wartość ich majątku szacowana jest na 1 mld 300 mln zł.

Firmę założył ojciec Macieja Adamkiewicza, Marian w 1986 roku. Początkowo przedsiębiorstwo produkowało preparaty ginekologiczne, z czasem poszerzyło działalność. W roku 1998 rozpoczął się gwałtowny rozwój firmy – w laboratoriach Adamedu opracowano patent na produkcję amlodypiny, substancji wchodzącej w skład leku na nadciśnienie – pisze magazyn Forbes.

Maciej Adamkiewicz kieruje firmą od 2000 roku. Jest prezesem zarządu. Posiada specjalizację z chirurgii. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Meno i Andropauzy. Na swoim koncie ma wystąpienia na międzynarodowych konferencjach medycznych (m.in. na Międzynarodowej Konferencji Uroginekologicznej w Melbourne), a także publikacje w krajowej i światowej prasie medycznej – International Uroginecology Journal.

Małgorzata Adamkiewicz jest dyrektorem generalnym Grupy Adamed oraz wiceprezes zarządu Adamed Pharma S.A. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie oraz The Stockholm School of Economics Executive Educations. Karierę zawodową rozpoczęła w Klinice Endokrynologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Z Adamedem związana od początku istnienia, była odpowiedzialna m.in. za utworzenie działu badawczo-rozwojowego oraz zainicjowanie badań nad nowymi lekami. Swoje osiągnięcia w dziedzinie medycyny prezentowała na konferencjach w Polsce oraz na międzynarodowych zjazdach endokrynologicznych. Jest członkiem Polskiej Rady Biznesu oraz Światowego Towarzystwa Endokrynologicznego. Zasiada w Radzie Nadzorczej Pekao S.A. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

REKLAMA
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo, oby więcej ludzi sukcesu w Polsce i Pabianicach.

Pogratulować 🙂 Więcej takich osób w naszym otoczeniu 🙂

No i fajnie. Szkoda tylko że rynek leków tak się dobrze ma, a bo społeczeństwo lekomanów mamy. Szkoda że nikt nie przejął polskich firm elektronicznych i ich nie rozwiną na skalę chociaż by europejską jak cemi, diora, fonika. Wyniszczono nawet Tonsila.
Rynek motoryzacyjny przemilczę.

Szkoda że rozpamiętujesz PRL jako złoty wiek, szkoda że nie pamiętasz iż te firmy produkowały dla wojska, szkoda że zapominasz iż padły w starciu z wolnym rynkiem i globalizacją. A Tonsil nadal działa….

Tak i nawet widziałem ich produkty zygać mi się chciało.

Następnym razem posłuchaj, może jednak nie jesteś takim mało skomplikowanym Homo za jakiego uchodzisz.

co mam posłuchać?

Az tym Homo to se zważ dobra c….lu

Głośników się słucha nie ogląda, nie uczyli tego w Wyższej Szkole Marksizmu?

W GRU mieli inne podejście do nauki. Jak zobaczyłem to tak zwane proTonsil i jego nowe Altusy to mnie powaliło na kolana jak można było taki syf zrobić. Żółte obudowy na wysoki połysk do tego przedni front czarny na wysoki połysk i ten napis Altus. Gra dobrze ale jak widzę to jak niszczy się ” legędę ” małą ale własna na rzecz na wypromowania nazwy to mnie krew zalewa. Tonsil nie był dobra firma ale to co oferował to była wysoka jakość w stosunku do ceny. Wystarczyło robić to co robili w latach 80 i początek 90 i by był… Czytaj więcej »

Zamówiłem u nich zestaw głośnikowy, zrobili w obudowie jakiej chciałem. Mało nie kosztował, ale to pikuś w porównaniu z ceną za głośniki elektrostatyczne, a to nie dość że drogie, brzydkie to jeszcze niebezpieczne….

Homo – rodzaj ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych (Hominidae) obejmujący współcześnie występującegoczłowieka rozumnego (Homo sapiens)

czyli nie jesteś człowiekowatym?

Z daleka od wszelkiej maści -medów, farmacji i tych fabryk śmierci! Chemia, prochy, tabletki! Ludzie! Opanujcie się, bo to nie pomaga, a wręcz przeciwnie!!! Korzystajcie z natury i jej cudów, bo to działa od tysięcy lat! Uczcie się od roślin i np. pszczół, od Indian i innych ludów,c nigdy (na całe szczęście) nie miały do czynienia z tym syfem, szczepionkami, chemioterapiami i resztą dziadostwa!!!! Wystarczy wyeliminować pewne rzeczy ze swego życia, inne stosować i nie słuchać tej całej pseudonaukowej gadaniny!!! Nawet raka da się uleczyć bez tego dziadostwa ale trzeba chcieć!!!!

Skąd się tacy biorą? Czy na wiosnę wam się nasila? Czy odstawiliście
psychotropy? Czy zabrakło na leki? Czy zwyczajnie sprzedajesz te
„cudowne naturalne środki”. Nawet twe (celowo z małej litery) zioła czy
inne naturalne środki by działały muszą być przebadane i
standaryzowane… Ale by o tym wiedzieć że choćby zwykły rumianek może
zawierać olejek (odpowiedzialny za działanie) lub nie, zależnie od
miejsca, pory roku trzeba wiedzy której uczą na Uniwersytecie Medycznym.
Ta wiedza nazywa się FARMAKOGNOZJA. Bez pozdrowień.

buahahahah. Jak dla mnie to możesz te „cudowne” proszki i shit w ambułkach łykać cłymi garściami. Wątpię jednak czy zaczniesz być od tego zdrowy! Natura poradzi sobie bez twoich mądrości : ))) Pozdrów swojego szefa od „zdrowej” farmacji

W odróżnieniu od Ciebie, ja mam wykształcenie merytoryczne, ale nie pracuje w zawodzie i wiem co nieco o tych „naturalnych” sposobach leczenia. Ot choćby znachor który zagłodził dziecko, bo rodzice mu bardziej ufali niż „złej medycynie”. Efekt” dziecko nie żyje, rodzice zagrożeni karą 10 kratek, znachor 5. Jak ktoś chce wierzyć w te dyrdymały „niu ejdz” jego sprawa, sam wyleminuje se geny z puli populacji.

Skąd się tacy biorą? Czy na wiosnę wam się nasila? Czy odstawiliście
psychotropy? Czy zabrakło na leki? Czy zwyczajnie sprzedajesz te
„cudowne naturalne środki”. Nawet twe (celowo z małej litery) zioła czy
inne naturalne środki by działały muszą być przebadane i
standaryzowane… Ale by o tym wiedzieć że choćby zwykły rumianek może
zawierać olejek (odpowiedzialny za działanie) lub nie, zależnie od
miejsca, pory roku trzeba wiedzy której uczą na Uniwersytecie Medycznym.
Ta wiedza nazywa się FARMAKOGNOZJA. Bez pozdrowień.

No ta wyrzeknijmy się szczepionek i czekajmy końca. Ech urynoterapia tez jest podobno skuteczna i nawet kupa szejka też poprawia zdrowie psychiczne jak się udaje modelka na zakupy z 20tysiącami dolców w kieszeni ach jak to dobrze wpływa na psychikę. Jedyne co jest w tym cwaniactwem koncernów to wmawianie ludziom że jak bierzesz antybiotyki to musisz łykać leki osłonowe tz. osłonowe największy pic na wodę współczesnej farmacji i spora kasa. Lobbowanie u lekarzy co maja wypisywać tez plama na koncernach. Afryka nie miała leków i szczepionek ospa zabijała miliony Indianie nie mieli ale dostali katarku i padali jak muchy na… Czytaj więcej »

Polacy jak zawszę potrafią tylko narzekać i zgnoić kogoś kto coś zrobił lepszego lub jak ma więcej od nich pieniędzy tyczy się ludzi hejterów na dole