Strona główna Aktualności Komunikacja Co najmniej 40 kontroli biletów dziennie

Co najmniej 40 kontroli biletów dziennie

4

Miejski Zakład Komunikacyjny wynajmie dodatkową firmę, która zajmie się łapaniem gapowiczów. Podwoi się liczba kontroli w naszych autobusach.

Do tej pory bilety sprawdzało 6 pracowników (kontrolują w parach) zatrudnionych przez MZK. Wykonywali 600 kontroli miesięcznie. To zdecydowanie za mało, dlatego pabianicka spółka chce wynająć prywatną firmę, która przeprowadzi dodatkowe kontrole.
– Umowę podpiszemy zaraz po świętach – informuje Danuta Muszczak, kierownik działu eksploatacji w MZK. – Nie ma jeszcze szczegół dotyczących ilości dodatkowych kontroli, ale ta liczba na pewno się podwoi.
Wynajęci pracownicy będą łapać gapowiczów również wieczorami oraz w niedzielę i święta. Przypomnijmy, że mandat za jazdę bez ważnego biletu to 260 złotych.

Gapowicz uchylający się od zapłacenia kary może zostać wpisany do Krajowego Rejestru Długów. Jeżeli pasażer opłaci mandat w ciągu 7 dni od jego wystawienia, opłata zostanie obniżona do 91 złotych.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wysiadasz i masz bilet ? Przekaz go osobie wsiadajacej 😉

Sprytne ale to jest nielegalne
http://komunikacjapabianice.pl/porzadkowe.php
§2
[…]
2. Pasażerowi nie wolno odstępować skasowanego biletu jednorazowego innej osobie, jak również korzystać z biletu otrzymanego od osoby wysiadającej.

Wsiadając do autobusu wyrażasz zgodę na podporządkowanie się regulaminowi. Jak się nie podoba to zapraszam do kupna samochodu albo carpoolingu.

a coś ty taki mądry ze tak paragrafami sypiesz i pouczasz i zapraszasz do kupna samochodów, bede mial ochote to podam bilet komu bede chcial i jak bede chcial i nawet nikt nie zobaczy wiec nie pyskuj

ale jaja:) 🙂 🙂

ja też daje zazwyczaj daje bilet osobie wsiadającej w moim miejscu wysiadania 🙂

Wesołego Jajka ! 🙂