Strona główna Aktualności Z miasta Mieszkańcy tej ulicy nie mają powodów do radości

Mieszkańcy tej ulicy nie mają powodów do radości

16

Slalomem między dziurami jeżdżą codziennie mieszkańcy ul. Radosnej, skarżąc się przy tym, że od października nawet raz nie przejechała tamtędy równiarka. – Prowadzenie prac teraz, zimą, gdy ziemia jest mokra, mija się z celem – odpowiada Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. 

Stan nawierzchni daje się we znaki wszystkim mieszkańcom ul. Radosnej. Ale chyba najbardziej panu Sylwestrowi, który mieszka na jej końcu.

– Codziennie muszę pokonywać około 200-metrowy „odcinek specjalny”, którego nie powstydziliby się organizatorzy rajdów – mówi. – Dziury są tak głębokie, że za każdym razem ryzykuje się uszkodzeniem samochodu.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że przestali już marzyć o asfaltowej nawierzchni. Skarżą się jednak, że dla Zarządu Dróg Miejskich żadna pora nie jest odpowiednia do podjęcia prac, które chociaż trochę poprawiłyby nawierzchnię.

– Jak nie mróz, to opady. A przecież nikt nie będzie „przepychał” wody z kałuży do kałuży, jak usłyszeliśmy kiedyś w ZDM – denerwuje się inny mężczyzna. – Poza tym może należałoby zastanowić się nad zmianą technologii albo zmianą wykonawcy? Bo sposób, w jaki naprawiane są ulice to tylko marnowanie pieniędzy.

Podobnych ulic jest w Pabianicach o wiele więcej. Mieszkańcy ul. Radosnej zdają sobie z tego sprawę, ale chcieliby poznać chociaż przybliżony termin prac.

– Nie sposób policzyć, ile już razy interweniowaliśmy w ZDM prosząc, aby coś z tą ulicą zrobiono. I co słyszymy? Ogólnikowe odpowiedzi, że jesteśmy zapisani na liście i że gdzie indziej ludzie mają jeszcze gorzej. To ma być pocieszenie? Słabe – mówi pan Sylwester.

Co na to ZDM? Stanisław Wołosz, jego dyrektor, podkreśla, że prace na nasiąkniętych wodą ulicach gruntowych nie mają teraz sensu. I że co najmniej dwa tygodnie musiałaby utrzymać się słoneczna pogoda, aby ulice obeschły tak, by równanie przyniosło skutek. Trzeba poczekać więc na nie do wiosny.

– W marcu zamierzamy zrobić ich przegląd. Firma, która równała je w ubiegłym roku wykona to ponownie, w ramach rocznej gwarancji. Oczywiście ulica Radosna też zostanie uwzględniona – wyjaśnia Stanisław Wołosz. – My ze swojej strony zamówiliśmy już na cały rok kruszywo. To około 1000 ton.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Konkretne działania- widoczne rezultaty” tak brzmiało hasło wyborcze prezydenta.
Właśnie widać ten brak konkretnych działań … a tu widać rezultaty 🙁

Jasne ! To PMP tam dziury łopatą wykopał w nocy a ZDM boi się reperować aby nie podpaść !

Naprawa ulic gruntowych wygląda tak, że w czerwcu wysypują (czasami) tłuczeń oraz przejeżdżają walcem. Walcowanie powinno odbywać się 2 razy w roku czyli po zimie (kwiecień) i przed zimą (październik). Wtedy byłoby trochę równiej.

Ogólnie masakra. Ludzie płacą podatki a w zamian tor przeszkód.

Jak będą uczciwie płacić podatki to nie będzie problemu.

Efekty rządzenia PO w mieście … lans lans lans … a rzeczywistość zupełnie inna 🙁

Jak będzie rządził PiS to nagle budżet wzrośnie o 1000%. Tak może być, ale oznacza to podniesienie podatków…. No chyba że że przy tej ulicy mieszka polityk PiS, to co innego.

qwerty nie trzeba podnosić podatków wystarczy sprowadzić do Pabianic dużych przedsiębiorców, którzy zapłacą do budżetu duże podatki☺☺☺

no jakie to proste i oczywiste 😀

A czym ich przyciągnąć? Pistoletem przy głowie czy ulgami? przedsiębiorca pójdzie tam gdzie się mu opłaca.

Abstrahując od problemów nie tylko tej ulicy naszego miasta, to czasami żałuję, że nie rządzi PiS. Byłoby na kim psy wieszać o byle co, byle gdzie, byle jak, byle było…

Trzeba zmienić nazwę ulicy na Kaczyńskiego albo Kaczyńskich i pisdolce własnymi jęzorami ją wyrównają. Tylko znowu mogą co miesiąc jakieś menstruacje odczyniać na ulicy a tego pewnie byście nie chcieli.

Wiśniowa i Osikowa, to też ulice dla samochodów terenowych.

Przypominam że w takich domach mieszkają w większości prywaciarze – czyli szara strefa. Jak nauczą się płacić uczciwie podatki to będą mieli prawo wymagać.

a ty jesteś szarą strefą uczciwie pracująca w godzinach pracy na stronach epa 😉 wymagającą od pracodawców uczciwej zapłaty

Znasz Zenka ? Może razem z nim pracujesz ?