Strona główna Aktualności Z miasta Mieszkańcy kamienicy już do niej nie wrócą

Mieszkańcy kamienicy już do niej nie wrócą

15
Kamienica przy ul. Pułaskiego 16 zostanie wyburzona.
Dla mieszkańców kamienicy przy ulicy Pułaskiego 16 urzędnicy z magistratu będą musieli poszukać nowych lokali. Po tym, jak zawalił się tam strop w klatce schodowej nie ma mowy, aby budynek mógł być nadal użytkowany. 

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu (pisaliśmy o tym TUTAJ). Lokatorzy zostali ewakuowani, nikt nie odniósł obrażeń.

Dwukondygnacyjna kamienica znajduje się w zasobach miasta, administruje nią Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Była zamieszkana przez trzy rodziny, w tym ośmioosobową. W sumie zajmowało ją kilkanaście osób. Wiadomo, że pod ten adres już nie wrócą.

– Przygotowujemy decyzję o konieczności opróżnienia budynku. Jego stan techniczny jest zły. Nawet gdyby nadproże zostało naprawione, to gdziekolwiek się nie spojrzy nie ma miejsc, w których nie byłyby widoczne pęknięcia. Są one również na ścianach konstrukcyjnych, co niesie niemałe ryzyko – wyjaśnia Janusz Dąbek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Póki co miasto zapewniło mieszkańcom schronienie w hotelu Włókniarz.

Wyburzenie kamienicy będzie wymagało zgody konserwatora, bo jest ona w strefie konserwatorskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla właściciela budynku o dbałość i konserwację. Przez jakiegoś buca z nad biurka kilkanaście osób jest na bruku….

To patologia tam zamieszkująca zniszczyła tą kamieniczkę. Wszyscy w okolicy to wiedzą.

tak. wóda lana w patole rozniosła te ściany! nie ważne czy patole czy rodzina na medal. Zarządca jest odpowiedzialny o własność i jej utrzymanie. Takie zaniedbanie prowadzące do samozburzenia powinno być traktowane jak próba zabójstwa.

Ta patologia to tez ludzie, a konserwator powinien o budynek dbać!

Ciekawe gdzie się teraz „meta” przeniesie… W okolicy wszyscy wiedzieli, do kogo po lewiznę zapukać.

Nie jest tajemnicą że w tym budynku prawie wszyscy nie płacili czynszu a teraz jest płacz że nic nie było robione kiedy się w tym kraju skończy myślenie że mi się coś należy za darmo i jeszcze po hotelach ich będą kwaterować to jest chore w łodzi była podobna sytuacja i tam się z patolami nie pierdzielili tylko kazali im iść do noclegowni

Każdy budynek obowiazkowo przechodzi przegląd techniczny .
Albo inspektor nie dopełnił obowiązku
Albo zarzadca, właściciel
(osoba prywatna, zgkim, wspólnota mieszkaniowa)
Za nic mieli uwagi inspektora, i nie remontowali tej kamienicy .
Ciekawe jaki bedzie finał tej sprawy ?
😆😆😆

Rom kasę bierze ale żeby cokolwiek zrobić w tych kamienicach to wielki problem. Większość kamienic w mieście wygląda obskurnie z zewnątrz jak i wewnątrz. Smród brud i ubustwo

Tylko jedna racja : bierze kasę. Każdy bierze.
Reszta do dyskusji…

We kredyt i kup mieszkanie w lepszym miejscu.

Mieszkania dostali za darmo, tyle co płaci się w kamienicach to jest śmieszne. A wymagania nie wiadomo jakie, nie ma kasy na remonty i tyle.

Jaką kasę rom bierze jak tam nikt czynszu nie płacił nie jest to tajemnicą

Jeśli administracja kosztuje więcej niż fundusz remontowy to jaką może być przyszłości konserwacji i remontów tych kamienic?

Luzik, zawalą się, plac pójdzie do dewelopera i skończy się „przecież mi sie należy, mieszkam tu od przed wojny”

Właścicielem jest miasto i powinno dbać o stan kamienicy.Jeżeli ludzie nie płacą czynszu to skąd miasto ma brać kase na remont?