Strona główna Aktualności Biznes Miele zainwestuje w sport i… kanalizację

Miele zainwestuje w sport i… kanalizację

11
fot. Tak powstaje fabryka Miele... (fot. Urząd Gminy w Ksawerowie).

Takich inwestorów chciałby mieć chyba każdy samorząd. Prace przy budowie fabryki Miele w Ksawerowie dopiero trwają, a gmina już wie, jakie konkretne korzyści odniesie dzięki pojawieniu się na jej terenie jednego z największych na świecie producentów AGD. I nie chodzi tylko o wpływ z podatków. Będzie to m.in. finansowanie inwestycji. 

Chodzi o wydatki na sport, a ściślej na infrastrukturę – przy tamtejszej podstawówce przewidziano budowę wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

– Miele zainwestuje w nie około 450 tys. zł (50 tys. zł ma dołożyć Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna – przyp. red.) – wyjaśnia wójt Adam Topolski. – Na tym jednak nie koniec. Około 1 mln zł wyniesie koszt inwestycji wodno – kanalizacyjnych w obrębie podstrefy Ksawerów. Gotowa sieć zostanie przekazana naszej gminie z możliwością jej wykorzystania w późniejszym terminie przez kolejnych inwestorów.

Na obecności firmy Miele mają też skorzystać mieszkańcy. I nie chodzi tylko o szansę na zatrudnienie w nowym zakładzie, do którego koncern będzie potrzebował pracowników, ale też o przekazywanie pieniędzy na rozmaite, integrujące mieszkańców inicjatywy społeczne. Inwestor zobowiązał się do ich finansowego wsparcia w wysokości 50 tys. zł rocznie.

– Dzięki temu moglibyśmy np. zapraszać na Dni Ksawerowa znanych i lubianych artystów – wyjaśnia wójt.

To niejedyne formy wsparcia gminy. Kolejną jest wyposażenie kuchni w świetlicy wiejskiej w Gadce Nowej, która powstaje w miejscu dawnego Domu Rolnika. Zakończenie budowy powinno nastąpić w tym roku.

Istnieje też duża szansa, że Miele będzie pomagało finansowo klubowi GKS Ksawerów, aczkolwiek na jakich zasadach, jeszcze nie wiadomo.

– Prowadzimy rozmowy dotyczące współpracy, jednak czy będzie ona wieloletnia czy też podpiszemy umowę o jednorazowej darowiźnie, nie chciałbym na razie przesądzać. Jest jeszcze za wcześnie – tłumaczy Arkadiusz Jędrzejczyk, prezes klubu.

Tak czy inaczej piłkarze grają już w koszulkach z napisem „Miele”. O taką możliwość zwrócił się do koncernu sam klub i uzyskał zgodę.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i fajnie.

Zobacz Mackiewicz jak się zarządza ! Ale to już nie dla Ciebie mam nadzieję od listopada !

Za to dobre zarządzanie zobaczymy pod ewentualnym nadzorem Pana Stanka, Różyckiego, Flajszera, Kosmali, Hodaka i wiecznie obecnego w Widawie Łuczaka. Ta ekipa to prawdziwy Suicide Squad dla Naszego Miasta.

No właśnie. Gdzież to jest ten złotousty Różycki?
Jakiś taki nieswój ten portal bez jego prostackich odzywek. Schowany jak antek policmajster? 😕

To pytanie do ciebie. Czemu nie idziecie pod swoimi szyldami na wybory, tylko zebraliście się w kupę: lewica, KC PO, PO Bis i różne burki niby”prawicowe” co to co 4 lata szyld zmieniają niby „ponad podziałami”. Schizofrenię macie czy dla obrony koryta zrobicie wszystko? : )))

Odpowiedź dla ciebie. A co, to ciebie obchodzi ? Ich sprawa i gajowego a tobie … Pilnuj swego koryta póki co a jak Stanek wygra, to dopiero będziesz się pławił we wszelkich luksusach. Powodzenia !

A co masz ból d@@py? To czopka se włóż. Gorsi w czymś od twoich Haburów, Stencli, Adamskich, Wlaźlaków, Bujaczów????????? Ci siedzą tu od lat i…? Sukcesów jakoś nikt nie zauważył

Kosmala to chyba ma prokuratorskie zarzuty jeszcze więc chyba zły przykład do jakiejkolwiek funkcji w mieście. Z reszta z prezesura w klubie juz.też sie pożegnał.

Dziękujemy Mackiewicz, że Miele nie powstało w Pabianicach! Brawo Wy!

Panie Adamie ja tylko prosze o niedopuszczanie działaczy do rozmów bo ucieknie sponsor który może nas awansować do 3 ligi. Niech Pan to sam załatwi.

Przykre jest to, że Pabianice nie potrafią zainteresować żadnego nowego inwestora.
Dobre natomiast jest to, że ci sami inwestorzy, którzy od lat tu mają biznesy, inwestują u nas, a nie wynoszą się.
Z całym szacunkiem do Prezydenta Pabianic, dużo zrobił, lecz przydałaby się komórka do tworzenia perspektyw dla nowych przedsiębiorstw. Tego nam trzeba Panie przyszły Prezydencie (którykolwiek to będzie).