Strona główna Aktualności Biznes Miele wyszkoli i zatrudni naszych uczniów

Miele wyszkoli i zatrudni naszych uczniów

9

Zespół Szkół nr 1 w Pabianicach ma szansę na pozyskanie do współpracy firmę, dzięki której uczniowie będą kształceni z wykorzystaniem najnowszych technologii, a po zakończeniu nauki powinni bez problemów znaleźć zatrudnienie. To Miele Technika. 

Wszystko wskazuje na to, że między szkołą i niemieckim producentem sprzętu AGD zostanie podpisana umowa, na mocy której obejmie on szkołę patronatem w zakresie kształcenia uczniów z technikum mechanicznego i mechatronicznego oraz szkoły zawodowej, w której młodzież będzie uczyła się zawodu mechatronika, operatora obrabiarek skrawających i operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Dla szkoły współpraca z Miele Technika oznacza sporo korzyści.

– Chodzi m.in. o pomoc w organizowaniu i prowadzeniu zajęć praktycznych, wykładów, szkoleń zawodowych oraz językowych, współorganizowanie i przeprowadzanie egzaminów, możliwość korzystania z bazy firmy do realizacji praktyk, doposażanie i modernizowanie bazy dydaktycznej szkoły, a także wsparcie w realizacji projektów unijnych – wylicza Paweł Szałecki, dyrektor ZS nr 1.
Paweł Szałecki

Miele Technika wybuduje swoją fabrykę w Ksawerowie. W ciągu roku od powstania hal produkcyjnych ma być w niej zatrudnionych 350 osób, a w perspektywie dziesięciu lat – aż 1500. Stąd pomysł dyrektora, aby szkoła kształcąca w kierunkach związanych z produkcją nawiązała współpracę z niemieckim gigantem.

O negocjacjach z firmą Miele na swoim profilu na Facebook’u pochwalił się radny Włodzimierz Stanek:

Paweł Szałecki w specjalnie napisanym oświadczeniu tłumaczy, że rozmowy na ten temat rozpoczęły się na w pierwszej połowie stycznia podczas noworocznego spotkania rzemieślników, kiedy dowiedział się o planowanej inwestycji od Adama Topolskiego, wójta gminy Ksawerów. Ten, na prośbę dyrektora, zadeklarował pomoc w zorganizowaniu spotkania z przedstawicielami niemieckiej firmy.

– Równocześnie pozwoliłem sobie na „poszukanie” innych możliwości dotarcia do osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia i wykonanie telefonu do senatora Macieja Łuczaka (PiS – przyp. red.). Przedstawiłem mu swoją ofertę dotyczącą możliwości współpracy. Senator obiecał pomoc i zorganizowanie spotkania. Doszło do niego 30 stycznia w pabianickim biurze senatora. Dalsze rozmowy toczyły się na linii Miele Technika – szkoła – wyjaśnia Paweł Szałecki.

O perspektywie współpracy między szkołą i niemiecką firmą mówił też na wczorajszej sesji rady powiatu starosta Krzysztof Habura (Platforma Obywatelska). W rozmowie z EPAinfo podkreślił, że nie była to inicjatywa PiS, a Pawła Szałeckiego.

– Popieramy dyrektora, w związku z czym podpiszemy umowę patronacką – dodaje starosta

Współpraca między ZS nr 1 i Miele Technika wydaje się być pewna. W poniedziałek z Grzegorzem Wolskim, prezesem firmy spotkał się Krzysztof Habura. Dyskutowano o formach tej współpracy i podpisaniu umowy patronackiej. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zgodnie tym co mówił PiS Polska miała nie być montownią dla Europy zachodniej a tu wszyscy załatwiają za miele i dla Miele ; A i tak tyrac beda Ukraińcy

Uczcie się pilnie przez kilka lat. W nagrodę będziecie składać dla Niemców pralki i lodówki…. Super perspektywa… Do czego doszliśmy?!!

lepiej iść kupić dopalacze. każdy by chciał jak Bill Gates być.

Szczyt ambicji , a co z naszymi warsztatami ,pewnie sprzedane ,no comment.

Twoje Warsztaty dawno zburzone.

A czego niby w tych warsztatach się mieli uczyć? Rakiety kosmiczne składać?

Ale się radny pochwalił.
I pan senator taki uczynny.
O laboga.

Uczcie się pilnie przez całe ranki w nagrodę będziecie skręcać dla niemców pralki,wasze żony będą wycierać niemieckim dziadkom smarki.Gdy już do domu wrócicie list od niemieckiego banku zobaczycie na kredyt ledwo zarobicie i tak skończycie.

To była inicjatywa KC PO! Sie wie! Taka sama jak rozp…. klas lotniczych w „mechaniku” i zaoranie szkoły, żeby powstał…. basen…. Panie Habura! Weźcie wy już swoje manatki i idźcie do swego POcanowa! Większych szkodników daleko szukać