Strona główna Aktualności Z miasta Miejski sylwester w zasięgu ręki

Miejski sylwester w zasięgu ręki

0

Trwa 3. edycja budżetu obywatelskiego, na który prezydent miasta przeznaczył milion złotych. 

W poniedziałek informowaliśmy o pierwszy pięciu projektach (WIĘCEJ). Dziś ratusz poinformował, że wpłynęło 5 kolejnych wniosków. Jednym z nich jest organizacja miejskiego sylwestra – „Zróbmy więc imprezę jakiej nie przeżył nikt Sylwester 2018/2019″.

– Wnioskodawca wpisał w formularzu 99 999 złotych, przy czym nie jest to kwota ostateczna, bo wniosek czeka analiza formalna i merytoryczna – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

O pomyśle pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku za sprawą Tomasza Morzyszka.

Przypomnijmy, że ostatni sylwester organizowany przez ratusz odbył się na przełomie 2010/11 roku. Wtedy przed północą wystąpił zespół The Bootles, grający z playbacku utwory The Beatles. Podczas pokazu fajerwerków na placu było około 3000 osób. Imprezę podobnie jak rok wcześniej sponsorował Andrzej Furman, właściciel fabryki leków Aflofarm.

Cztery kolejne pomysły to:

  • „Skończmy ze smogiem” – propozycja zakupu ławeczki z darmowym wi-fi oraz instalacją, która jest wypełniona mchem tzw. antysmogowym. Wniosek złożył mieszkaniec.
  • „Droga dla rowerów – remont na ul. Świetlickiego” – zmiana nawierzchni istniejącej drogi rowerowej od ul. Jutrzkowickiej do ul. Bugaj. Wniosek złożył mieszkaniec.
  • „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców ul. Olszynowej montaż 8 latarni” – wniosek od mieszkańca. Trwa oczekiwanie na dostarczenie listy poparcia dla pomysłu
  • „Budowa bieżni wraz z siłownią „pod chmurką” przy SP 3″ – wniosek od mieszkanki.

Na dziś jest 10 propozycji do budżetu obywatelskiego: 3 złożyły organizacje pozarządowe, 7 od mieszkańców plus jedna złożona przez mieszkańca, która została odrzucona z powodu niedostarczenia listy poparcia. Wnioski można składać do 17 lipca.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułFalstart po wielką kasę
Następny artykułKameralny nie znaczy cichy, czyli koncert „dęciaków”
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments