Strona główna Aktualności Z miasta Falstart po wielką kasę

Falstart po wielką kasę

4

Projekt Pabianickiego Centrum Medycznego na dofinansowanie m.in. budowy bloku operacyjnego odpadł po ocenie merytorycznej.

Do wzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego było blisko 150 mln złotych. Do konkursy stanęły 33 szpitale. Po ocenie formalnej zostało 20 wniosków, w tym nasz. Nadal mieliśmy szansę na dofinansowanie projektu za 26 mln 588 tys. złotych tj. budowę Bloku Operacyjnego, Centralnej Sterylizatorni, Laboratorium Analitycznego i Apteki Szpitalnej. Wnioskowaliśmy o dofinansowanie na poziomie 20 mln 378 tys. złotych.

Niestety, wniosek PCM wypadł marnie pod względem oceny merytorycznej. Dofinansowanie dostaną 4 podmioty: Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi oraz szpitale w Bełchatowie i Radomsku. PCM nie załapało się nawet na listę rezerwową, która liczy 13 szpitali.

Pabianicki projekt otrzymał jedynie 52% przyznanych punktów. Dla porównania, Bełchatów miał 81,08%, a Radomsko 91,46 %.

– Wniosek przygotowywała firma PHIN CONSULTING z Łodzi, wybrana na podstawie zapytania ofertowego przez Dział Zamówień Publicznych – tłumaczy Adam Marczak z PCM.

Firma za przygotowanie wniosku otrzymała wynagrodzenie. Niestety, PCM nie podaje wartości umowy, ale jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie jest to kwota pomiędzy 60 a 65 tys. złotych. 60 procent sumy wpłynęło na konto PHIN CONSULTING po przygotowaniu dokumentacji, reszta po ocenie formalnej. Niestety, jak informuje Marczak, firma popełniała błąd w pozycji dotyczącej realizacji projektu i z 6 możliwych punktów otrzymaliśmy zero podczas oceny merytorycznej.

Zarząd PCM podjął decyzję o odwołaniu się do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi ws. oceny merytorycznej. Najprawdopodobniej kolejna szansa na pozyskanie funduszy pojawi się w czwartym kwartale bieżącego roku.


 

SPROSTOWANIE

W artykule autorstwa Pana Przemysława Jacha zatytułowanym „Falstart po wielką kasę”
i opublikowanym na portalu EPAinfo w dniu 12 lipca 2017 r. zostały zawarte nieścisłe i nieprawdziwe informacje.

Nie jest prawdą, że PHIN Consulting Sp. z o.o. popełniła jakikolwiek błąd, w tym błąd sugerowany w wyżej wymienionym artykule, przy przygotowaniu na zlecenie Pabianickiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. wniosku o dofinansowanie projektu budowy Bloku Operacyjnego, Centralnej Sterylizatorni, Laboratorium Analitycznego i Apteki Szpitalnej, składanego do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Nie jest prawdą, że PHIN Consulting Sp. z o.o. ponosi odpowiedzialność za niską ocenę merytoryczną projektu Pabianickiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. zgłoszonego do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 (RPO WŁ 2014 – 2020).

Przyczyną niskiej oceny merytorycznej projektu zgłoszonego przez Pabianickie Centrum Medyczne  Sp. z o.o. do dofinansowania w ramach RPO WŁ 2014 – 2020 były założenia inwestycyjne o charakterze organizacyjno – finansowym Wnioskodawcy określone dla budowy bloku operacyjnego, w tym między innymi: niski poziom wkładu własnego, czas realizacji inwestycji, brak partnerstwa lub innej formy współpracy z podmiotami leczniczymi, brak programu restrukturyzacji lub reorganizacji placówki. Nisko oceniono również gotowość organizacyjno-instytucjonalną Pabianickiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. w zakresie posiadanego doświadczenia w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Joanna Mik – Wojtczak
Prezes Zarządu PHIN Consulting Sp. z o.o.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sami mogli napisać, lenie!

Kto miał to napisać ? Znów pieniądze w błoto !!!

Mamy takiego specjalistę w PCM … i nie potrafił napisać sam ???

działy marketingu w spółkach są tylko po to aby podnajmować „specjalistyczne” firmy do wykonywania za nich prac.