Strona główna Aktualności Z miasta Miejsca już nie dla wszystkich. Tu zaparkują urzędnicy i petenci

Miejsca już nie dla wszystkich. Tu zaparkują urzędnicy i petenci

6
Z początkiem nowego roku szkolnego miejsca parkingowe przy dawnej „budowlance” przestaną służyć uczniom „Elektryka” i II Liceum Ogólnokształcącego oraz rodzicom, którzy przywożą swoje pociechy do SP nr 9. Powodem jest przeprowadzka do budynku przy ulicy Partyzanckiej 56 części urzędników zatrudnionych w starostwie powiatowym.

Mieszczą się tam od niedawna dwa wydziały – architektury i budownictwa oraz ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa. Oprócz nich – Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Z myślą o pracownikach i petentach postanowiono uregulować kwestię parkowania przed nową siedzibą starostwa. W tym miejscu nie będzie ono, jak wcześniej, dostępne dla każdego.

– Z placu przed „budowlanką” korzystała młodzież i rodzice uczniów „dziewiątki”, sytuacja się jednak zmieniła. Wprowadzimy tam nową organizację ruchu. Pojawią się znaki poziomie i pionowe, będą też oznakowane wjazdy i wyjazdy na ul. Partyzancką i św. Jana – mówi Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

W praktyce oznacza to wyznaczenie 14 miejsc parkingowych dla urzędników i 16 – 18 dla petentów. Dwa zostaną pomalowane na niebiesko (tutaj zaparkują niepełnosprawni). Jeśli ktoś zostawi na kilka godzin samochód tam, gdzie nie powinien, starostwo będzie mogło wezwać straż miejską.

– Zamierzamy poprosić dyrektorów pobliskich szkół, aby przekazali uczniom i rodzicom naszą prośbę o niepozostawianie samochodów przy nowej siedzibie starostwa – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianice pominięte w wyborczej układance
Następny artykułPonad milion na budowę dworca. Magistrat zawarł umowę z wykonawcą
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

prosić o nieparkowanie to sobie możecie! wykupcie KOPERTY po 3tys na rok od szt. to nie będziemy parkować! Ja przed moim sklepem byłem dwie zmuszony wykupić!

Teren przed Twoim sklepie należy do Ciebie?

Teraz teren mam zarezerwowany. I to nie jakaś fanaberia że dla siebie, a dla klientów. Byłem zmuszony wykupić bo tubylcy parkowały całymi dniami. Nie było pomocy w tym temacie ze strony miasta. tylko kup i już. Tu powinno być podobnie, nie ma kopert jest samowolka! Od ust sobie odjąłem aby wykupić dwie koperty. Miasto stać!

„Co wolno Wojewodzie, to nie Tobie smrodzie” takie powiedzenie, a jakże aktualne. Oczywiście popieram, chcą sobie zawładnąć miejscami parkingowymi to niech sobie postawią zakaz wjazdu, a pod spodem (nie dotyczy wjazdów docelowych dla petentów, czas parkowania 1h.) Co nie zwalnia urzędnika, z opłat parkingowych. Postawić automat ze szlabanem niech odlicza czas!

Ale piszecie bzdurki. Miejsca parkingowe przed sklepem należą do miasta albo dróg, jako przestrzeń publiczna, ogólnodostępna. Parking przy budowlance znajduje się przy budynku, na terenie jego działki, a nie na terenach publicznych, więc jest dedykowany pod ten a nie inne budynki. Pio na.

płacę co miesiąc niemały podatek (średnio 3-4 tys.!), muszę wykupić kopertę pod sklepem bo to nie mój teren, muszę go zamiatać i ogarniać ze śniegu zimą bo to nie mój teren. Całe życie dymają człowieka…..