Strona główna Aktualności Komunikacja Ponad milion na budowę dworca. Magistrat zawarł umowę z wykonawcą

Ponad milion na budowę dworca. Magistrat zawarł umowę z wykonawcą

5
Urzędnicy z magistratu podpisali umowę na budowę dworca autobusowego na krańcówce autobusowej przy ulicy Waltera Jankego. Kiedy powstanie? Wybrany przez nich wykonawca dostał na to rok czasu.   

Budynek zastąpi istniejący, przeznaczony do rozbiórki kontener. Nie będzie duży (54 metry kwadratowe), niemniej ma pomieścić nie tylko oczekujących na autobus pasażerów – znajdą się w nim również toalety, kasa biletowa oraz pomieszczenie socjalne i techniczne dla pracowników MZK.

– W zakres prac wejdzie ponadto zagospodarowanie otoczenia. Na przystankach nastąpi wymiana nawierzchni, a w dworcowym budynku zostanie zamontowany monitoring – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Za realizację prac, wraz z projektem, miasto zapłaci wykonawcy – firmie z Pabianic – 1 mln 108 tys. 845 zł. 

Budowa dworca autobusowego stanowi część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na realizację którego pozyskano pieniądze z Unii Europejskiej (z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020).

5
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna Z Pabianic

Aż dziwne, że jreszcze nie ma nikogo z krytycznymi uwagami

Adam

Nie bój się, z pewnością wkrótce będzie wysyp.

Przydałby się dworzec PKS.Miał powstać przy dworcu PKP,dużo się o tym mówiło i pisało …..i co???Trudno wierzyć w te obiecanki magistratu!

Kaiko

Ulala ale będzie lokal. Te 54 m2 zwalają z nóg.

Kuki5050

Ech… Żeby tylko przebudować tramwaj tak by były 2 nitki pabianickie: 1 tak jak teraz, druga na Bugaj kończąc przy krańcówce autobusów.