Strona główna Aktualności Polityka Michał Pietrzak uniewinniony przez sąd

Michał Pietrzak uniewinniony przez sąd

3
Działacz Lewicy został oskarżony przez policję o zorganizowanie zgromadzenia pomimo zakazu spowodowanego pandemią oraz niepowiadomienia odpowiednich instytucji o tym zgromadzeniu. 

Dziś Sąd Rejonowy w Pabianicach podczas czwartej rozprawy uniewinnił Pietrzaka od obu zarzutów.

– To jest zwykłe zastraszanie, a ja powtórzę, nikt nie da się zastraszyć – mówił dziś poseł Tomasz Trela, który w sądzie zeznawał jako świadek. – Wczoraj pseudonarodowcy palili flagi naszego sąsiada oraz plakaty polityków opozycyjnych. Wzywam decydentów z PiS, aby wobec tych pseudonarodowców wyciągnąć konsekwencję. Niech oni chodzą do sądów i tłumaczą się, dlaczego robią rozróby na ulicach.

Sprawa Pietrzaka miała początek 13 lutego. Wtedy działacz Wiosny Roberta Biedronia i Lewicy, zorganizował konferencje prasową przed urzędem miejskim, a potem zbierał podpisy pod projektem „Legalna Aborcja. Bez Kompromisów”. Został spisany przez policjantów, a następnie wezwany na przesłuchanie w komisariacie policji w Łodzi, a następnie usłyszał zarzuty.

– Cieszę się, że mam już to za sobą. Cieszę się, że zostałem uniewinniony. Te rozprawy były dla mnie ogromnym stresem, który dzisiaj sięgnął zenitu. Ten wyrok to sygnał dla innych aktywistów i działaczy, żeby nie dawali się zastraszyć. Sąd w uzasadnieniu wyraźnie zaznaczał, że nie dopatrzył się żadnej szkodliwości społecznej. Jako dowód wskazał nagrania monitoringu i zeznania oraz notatki policjantów, które wskazują wyraźnie, że wszyscy zachowywali się odpowiedzialnie, mieli maseczki na ustach, zachowywali dystans, a sami policjanci, nie widząc żadnych naruszeń, po wylegitymowaniu po prostu odeszli – powiedział po rozprawie oskarżony.

Wyrok jest nieprawomocny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co było podstawą uniewinnienia?

Zapewne to, że post premierzyny na Twitterze nie ma żadnej mocy prawnej.

Ale szopka, troche łysa i te koszule w „kraty”, gość wygląda jak stamm z „adrenaliny” 😁
P.S. ja wyglądam jak „przez okno”.

Last edited 1 rok temu by Mihał