Strona główna Aktualności Z miasta Miasto wybrało ulice do remontu. W kasie ponad 5 mln zł z...

Miasto wybrało ulice do remontu. W kasie ponad 5 mln zł z „Polskiego Ładu”

47
W październiku mają zostać ogłoszone przetargi na przebudowę dróg w ramach dofinansowania otrzymanego z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Kwota to 5 310 281,50 zł. 

Na liście znalazło się kilkanaście pabianickich ulic jednak część z nich różni się zakresem planowanych prac.

– Na liście staraliśmy się umieścić ulice, które są w tej chwili najważniejsze. Wynika to albo z potrzeb miasta lub propozycji samych mieszkańców, bądź są to ulice „kręgosłupowe”, które otwierają nam kolejne tereny – wyjaśnił prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz.

Ulice wybrane do remontu: Rycerska, Orna, Księżycowa, Akacjowa, Lisia, Makowa, Grabowa (Jana Pawła II – PTC) jezdnia chodniki, Grabowa miejsca postojowe, Grabowa odwodnienie, Piaskowa, Robotnicza (jezdnia, chodniki), Różana (jezdnia, chodnik), Smugowa 10 (remont chodnika), Bugaj 94-96 (remont chodnika), Wyspiańskiego/Broniewskiego (miejsca parkingowe), Drewnowska (chodnik str. południowa), Popławska (Smugowa – Carrefour) nawierzchnia, Wyspiańskiego 1 (zatoka, chodnik).

Ulica Popławska na odcinku od wjazdu za sklepem Carrefour do Smugowej przy nowo budowanych blokach (375 metrów) zostanie wybudowana przy współudziale dewelopera, który wspomniane bloki buduje. W gestii inwestora będzie ułożenie podbudowy pod nawierzchnię asfaltową.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może w końcu ul dolna? Od lat 80 ulica z dziurawych płyt Jumbo. Tam się nie są jeździć.

Popieram!

No i mamy swojego Maliniaka 🙂

Żadna z dróg wskazanych nie stanowi istotnej inwestycji dla rozwoju miasta. Miasto wykonuje nawierzchnie głownie na drogach nie przelotowych o znikomym ruchu. Przykład pierwsze z brzegu, w jaki sposób ul. Rycerska czy Księżycowa ma realne przełożenie na poprawę komunikacji w mieście zwłaszcza strategiczne. Program Inwestycji Strategicznych powinien służyć większej liczbie mieszkańców. Inwestycja strategiczna to np. połączenie Świetlickiego i Hermanowskiej, w efekcie odciążymy ul. Moniuszki i Orlą. Ba Moniuszki wymaga pilnego remontu. Dalej wykonanie chodnika na odcinku ul. Lutomierskiej tak wiem to nie miasta ale miasto może wydać środki na nie swoją drogę. Mieszkańcy pracujący w magazynach ryzykują chodzącą ul. Lutomierską.… Czytaj więcej »

Ale do tego trzeba używać mózgu

Zgadzam się, zwłaszcza jeżeli idzie o Świetlickiego. Ile jeszcze lat mamy na to czekać ?!!😠🤬

Co z Zatorzem i ulicą Dereniową? To jest ulica „ kręgosłupowa” dla 8 ulic poprzecznych. Jest na niej duży ruch, a nadal jest drogą gruntową. Już raz Dereniowa była w planach utwardzenia, ale z jakiś „nieprzewidzianych przyczyn” wypadła z planu. Za to widzę, że „ślepa” Lisia doczekała się najpierw utwardzenia tłuczniem a teraz dostanie asfalt. Przypadek ? Co Pan Panie Prezydencie na to ?

wprowadzi sie taki po taniości z miasta i pobuduje na polach i teraz wymaga że mu się należy! i jeszcze roszczenia że ma jakieś prawa!

Miasta Pabianic ? To masz na myśli ?

Przepraszam! A co z nawierzchnią na Bugaju?

A co z ulicą Barucha??? W odpowiedzi na moje pisma do Prezydenta otrzymałem odpowiedź z Zarządu Dróg Miejskich iż utwardzenie tej ulicy jest w planach miasta na ten rok, i co?????

Warto pomyśleć o wymianie dywanika bitumu na świetlickiego Janke a nie wspomnę o ul. Bugaj od Roweckiego do Gawronskiej. Jeśli już coś robić to tam przede wszystkim bo tam jezdnia to jedna wielka rozpacz dla kierujących

Jestem ciekawy kiedy dokona się remont ulicy Bugaj na odcinku grota Roweckiego – Gawrońska

Lisia to jakiś żart. Ktoś wie jaki łeb tam mieszka?

Ja. I co?

Last edited 8 miesięcy temu by Tomasz

Tak więc tomaszu polecam ci na okes jesienno zimowy kalosze za 1,20 w lidlu. oraz deskorolkę terenową w wyprzedaży na dziale elektro w biedrze. Droga stanie się milsza w użytkowaniu!

Jak się nie zna tematu to nie zabiera się głosu. Żaden łeb nie ma tu nic doczynienia.

O co kaman? Dopiero co były artykuły, że ten zły pis nie da kasy z ładu bo władza w Pabianicach im się nie podoba.. ech ta kasa z odsłon reklam

Artykuł był o tym, że Pabianice dostały proporcjonalnie mniej niż inne miasta powiatowe.

A po co rezydent kopie sie z koniem? więc dostał kopa i ma co wywojował

Większego debilizmu nie czytałem 😁😁😁

A tak nieśmiało zapytam,Widzewska??

Również podpiszę się pod WIDZEWSKA

Dołączam do pytania. Ta ulica to koszmar. A w planach ani wspomnienia. A obiecanki????

Wchodzę na FB, a tam Państwo radni z KKR rozpoczynają inwestycje. Budują dla nas. Zenada. Baner bez loga miasta, bez herbu miasta, bez napisania że z Prezydentem Miasta. Sami budują. Żenujący zestaw radnych. Bez klasy, kultury, wiedzy. Nie zagłosuje na Was.

Ty nie, ale reszta idiotów już tak niestety.

Na kogo proponujesz?

Weźcie się w końcu za Dolną i te płyty.

Urzędnicy kolejny raz robią dobrze sobie albo swoim krewnym i znajomym. Niech za przykład posłuży ulica Orna. Czy to jest ulica „kręgosłupowa”, jak to ujął prezydent Mackiewicz? Przecież to jest boczna ulica, co prawda całkiem mocno „udomowiona”, ale wciąż jest ulicą podporządkowaną do ulicy… bez nazwy (od lat błędnie określanej jako „Dereniowa” – żadne dokumenty nie potwierdzają tego, że ten odcinek jest przedłużeniem autentycznej ulicy Dereniowej), z której bardzo intensywnie korzystają zarówno mieszkańcy tej części Pabianic, jak i Piątkowiska, a więc to jest obecnie jedna z najbardziej „kręgosłupowych” ulic w Pabianicach i zarazem jedna z najbardziej tragicznych, jeśli chodzi o… Czytaj więcej »

Ulica.png

ta „dereniowa” to jest droga dojazdowa na pola, od przynajmniej 18 wieku, dla okolicznych rolników. z której to nowo bogadcy budowniczy domków usilnie przerabiają na autostrtadę! Dawniej był tam wzdłuż rów z wodą gdzie się ryby łapało i chodziło po rozwielitkę. wzdłuż się jeżyny zrywało. po okolicy stada bażantów i saren latało. teraz jest błoto rozjechane przez nowobogackich… i jeszcze chcą betonioze tu zrobić! przecież po asfalcie nie da się krów i świń gonić!

Kiedy ostatni raz tam byłeś ? W 18 wieku? Nowobogaccy ? Jeżu jakie to określenie? Prezydent też mieszka w domku. Czy mieszkańcy z domków są gorsi? Ci co budowali się x-lat temu czy teraz? Czy mieszkańcy z bloków też są nowobogaccy wg. Ciebie „tubylcu” ? Przecież mieszkania w bloku tak drogie, i trzeba dla nich zapewnić, wodę, ogrzewanie, kanalizacje i niekiedy gaz. To jest dopiero drogo i nowobogacko.

pisze o tym że miasto pola zamieniło na place budowlane. nowi mieszkańcy wyjadają mi plony z pola, zostawiają śmieci, albo dzieciarnia gra tam w piłkę. Ja od lat tam wozem i ciągnikiem na pola orkę jechałem robić. teraz ludzie pobudowali i im wszystko przeszkadza. mnie osobiście asfalt by tu przeszkadzał. bo nagle się zrobi ruch i jak bedę tam w kaloszach wózkiem ziemniaki ciągał? nagle stanę się zawalidrogą i okolicznym brudasem na którego już niektórzy patrzą z pogardą, kiedy to w niedzielę lucynka chce się poopalać na działce a ja za płotem rżnę drewno czy przewalam gnój. czy że święta… Czytaj więcej »

A co z ulicą zaradzyńska która od 20 lat mierzą i obiecują i na tym się kończy ? Dziura na dziurze , ,teraz kiedy połowa Pabianic rozkopana wszyscy omijają nią korki na ulicy rzgowskiej , jak jest sucho kurzy się że nie można okna otworzyć , jesienią błoto po kostki ze nie da się przejść a po zimie bajoro że auta się zakopują,dodam że jest to ulica która odchodzi od Piotra skargi na której jest asfalt bo mieszka przy niej pan prezydent jakoś szanowny pan musi do pracy dojeżdżać , w planach są ulice które mają asfalt może nie najwyższych… Czytaj więcej »

Jak już ktoś wcześniej napisał. Gdyby to zdjęcie zrobiono parę dekad temu, Roman Kłosiński odpadłby z castingu na Maliniaka. Chociaż znając tego Pana ze zdjęcia bliżej Mu zdecydowanie do filmowej ksywki LANDRYNA :xD

„ulice, które są w tej chwili najważniejsze.” nigdy nie poruszałem się tymi ulicami, mało tego w większości nawet nie wiedziałem że takie u na są. Musza być na prawde ważne dla miasta!

Ul Bugaj! (Od Grota do Gawrońskiej) oraz skrzyżowanie Grota-Kopernika. A do poprawki skrzyżowanie Nawrockiego/Gawrońska po ostatnich rozkopach

Grzesiu zakończ ten bajzel w centrum, dopiero rozkopuj następne!

A alaczego ten gościu chodzi w białym kasku bez uprawnień budowlanych

właśnie miałem te kwestię poruszyć! Jeszcze ktoś go weźmie za kierownika budowy i podpyta o sposób wykonania tego co na planie oznaczono.

jak muj ukochany PIS wygra w końcu wybory w Pabianicach, to skończom się rządy nie udaczników i wszystkie ulice bendom zrobione

To kładź się na ulicę betonie. 🤩

Twuj, mówisz? Twuj ! pasuje jak ulał.

I do tego jeszcze jedna ulica podejrzę przy inwestycji obok apartamentów Lewityn. No to się nazywa załatwianie interesów przy procentach !
Drogi Maliniaku – Prezydencie weź po prostu zrezygnuj, może zachowasz jakąś twarz. Szpital – ruina, modernizacje ocieplenia w szkołach – machloje, mniej ludzi w mieście – więcej urzędników, aż się nie mieszczą
i tak można wymieniać

WSTYD !!!!!!

A co z ul. Myśliwską bis, która za darmo miał wybudować Marszałek Województwa?

Mam radę dla wszystkich oczekujących, na utwardzenia swej ulicy:
Czekajcie, a się doczekacie! 🙂
Ja 30 lat czekałem, aż się w końcu doczekałem!
Pozdrawiam! 🙂

Miasto remontuje ulice w mieście które są nie ważne. Ale mieszkają tam znajomki. Lub urzędnicy z miasta.I tak to jest. A Np. Moniuszki dziurawa.Grota od Nawrockiego dziurawa, Skłodowskiej, dziurawa, Zresztą większość ulic w Pabianicach jest dziurawych . A oni kładą asfald na ulicach co idą w pola.No super.A wiadukt pod torami kolejowymi to ma im wybudować Kaczyński. Tak jak akwapark. Bo inwestycje typu lewityn to tylko na lato 3 – 4 miesiące w roku. Śmieszne hale, których jest już 6 i co z tego . Hali na 5 tys. widzów nie ma. Itp, itd w każdej szkole jest hala gimnastyczna… Czytaj więcej »

Last edited 8 miesięcy temu by Jacek

Dobrze, że Zgoda i Parkowa są zrobione, będzie Jaguar mógł przejeżdżać