Strona główna Aktualności Z miasta Miasto szykuje plan oszczędnościowy

Miasto szykuje plan oszczędnościowy

40
W piątek prezydent Pabianic zorganizował konferencje prasową i zapowiedział ogłoszenie planu oszczędnościowego dla miasta.

Grzegorz Mackiewicz w towarzystwie skarbnika miasta i przewodniczego rady miejskiej mówił o trudnej sytuacji finansowej Pabianic.

– Musimy przedstawić jakie ubytki w związku ze zmianą przepisów prawnych dotknęły Pabianice, a jaką rekompensatę otrzymaliśmy od strony rządowej – mówił prezydent Mackiewicz.

Związek Miast Polskich przygotował wyliczenia dotyczące ubytków w dochodach z PIT za lata 2019-2023 oraz sumę otrzymanych przez miasto rekompensat (dla każdego miasta indywidualnie).

Dane dla Pabianic są następujące:

Łączny ubytek dochodów z PIT w latach 2019-2023 to kwota 81 013 369 złotych. Suma otrzymanej rekompensaty to kwota 22 287 623 złotych. Ubytek pomniejszony o rekompensatę to kwota 58 725 747 złotych.

Dodatkowo prezydent mówił o coraz wyższych kosztach utrzymania miasta. Dla przykładu, w 2021 roku koszt dostawy energii do oświetlenia ulicznego wyniósł 933 324 zł, natomiast w 2022 roku będzie to 1 754 029 zł.

– Doskonale państwo wiecie jakie są wyniki finansowe spółek energetycznych za pierwszy i drugi kwartał, one są rekordowe, w związku z tym wszystkie samorządy płacą na to, aby spółki państwowe miały dobry zysk i bilans – tłumaczył prezydent.

Blisko 2 mln więcej w 2023 roku będzie kosztować paliwo do miejskich autobusów (w porównaniu z 2021 rokiem), jeśli stawki za olej napędowy utrzymają się na dzisiejszym poziomie.

W związku z pogarszającą się sytuacją finansową miasta w przyszłym tygodniu ratusz zacznie ogłaszać plan oszczędnościowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Najlepiej tak – wszyscy wokół winni, tylko nie my. Po co w takim razie kolejne lampy na Zamkowej, po co nic nie dający system elektroniczny na przystankach, po co szkutnia, po co piąta hala ?

Po co szkutnia? Ponieważ małe dzieciaki zuchy płacą za spotkania a lokal mają opalany kozą na węgiel…co do lamp owszem zgadzam się.

Nie wiesz po co? to sprawdź gdzie rezydent pracował przed objęciem koryta i kto jest zarządzającym tej szkutni i gdzie pracował przed emeryturą. O matko jaki zbieg okoliczności normalnie czysto ” przypadkowy ” na układy nie ma rady ja ci dam coś a ty ci da głosy . Zawsze może jak coś nie pyknie i wrócić na stare śmieci to tam synek w zarządzie fabryki rodem PRL 😉

brawo!…

Mam nadzieję, że w pierwszej kolejności wspomniany plan zakładał będzie redukcję wynagrodzeń prezydenta i jego świty, rady.miasta oraz prezesów i rad nadzorczych miejskich spółek. Wszak przykładni przywódcy wszelkie reformy zaczynają od siebie.

Puknij się w ten głupi łeb. Spójrz tylko na bandę zwaną pis.

Sam się puknij w łeb! Przynależność NIE JEST TU WAŻNA! Każdy z tych prezi pierwszy zmieni orientację partyjną aby tylko PRZY KORYCIE ZOSTAĆ! widać to u nas od lat. Twarze te same i tylko nowe nazwy ugrupowań co chwila ze swoimi super planami rozwoju…

Słuchaj tępy opozycjonisto. Czy ja gdzieś napisałem coś o PO? W radzie miasta nie ma PiSu? Ich rządy wynikają tylko i wyłącznie z tego, że po drugiej stronie pełno takich jak ty. Dobrze, że chociaż tym wpisem dajesz rację świadomości, kto opanował to miasto i dlaczego mamy tu jak mamy.

Jak na razie to PO rządzi i tak rządzi że w centrum wszystkie sklepy padły bo remont niedługo będzie trzy lata jak trwa A ty nie pukaj się w łeb tylko walnij może oprzytomniejesz

Zobaczymy….jak były „widełki” podwyżek, to przyznali sobie najwyższe, od lewa do prawa i oooo.. z tej prawej strony najwyższe…bieremy

debilizm z mongolizm i kretynizm wymieszany ze sobą. Tak można opisać ich pomysły. XXI w a urzędników coraz więcej, zwolnić niepotrzebnych i swoich znajomych królika od razu będą oszczędności !!!!

A kiedy pan prezydent i reszta odda te pieniądze, które dostał od nas(rządu) w ramach podwyżek pensji? Jak oszczędzać to oszczędzać!

brawo, jako jeden z nielicznych ma jaja powiedzieć jak nas dymają spółki skarbu państwa, ale jest dobrze, kradną, ale chociaż pińcet plusa dali 🤡🤡🤡

już nie liż tak tyłka on wie ze ma cię zostawić na swoim stanowisku z tą samą kasą. spokojnie nie panikuj. od skąd się pojawił to kasy nie ma nie było i nie będzie i może zwalać winne na koklusz gradobicie itd a i tak każdy rozumny wie, że to jego wina. Bo on nie potrafi zarządzać tylko rozdawać swoim. Kopie się z koniem i ma pretensje że kopniecie konia bardzo boli ale to nie jego wina bo on może tylko kopać ale jego już nie

samozaoranie – to oni zarządzają i wchodzą w skład zarządu tych spółek 🙂

Haha a to dobre a wystarczy jechać rano przez miasto i latarnie świeca się jeszcze po 6.30 np ul. Moniuszki…Ja rozumiem że może i jeszcze nie jest aż tak widno ale może zacząć je wyłączać max 6 rano …

A może o 5:30

Dzisiaj na Warszawskiej to świeciły latarnie o godzinie 15 – trudno powiedzieć czy już czy jeszcze:/ Nie wiem gdzie ta oszczędność

Masz rację. Powinni naprawiać w nocy.

Przy szpitalu psychiatrycznym świecą się jeszcze o 7.00. Może specjalnie, a może ktoś źle ustawił timer, bo wieczorem jest ciemno.

Może.
Wschód słońca dla Pabianic 7:09-7-12

pewnie postąpią jak zwykle. zwolnią szeregowych pracowników w spółkach i obetną w umowach wykonawcom koszty usług jakie dla nich wykonują…. sobie nic.

Proponuje w pierwszej kolejnosci Odchudzic urzedy z urzednikow, rodziny i znajomych krolika. W drugiej kolejnosci zlozyc rezygnacje z pelnionej funkcji razem z kolegami. Moze kolejne prezydent bedzie lepiej tutaj gospodazyl.

Dlaczego miasto płaci za oświetlenie kościołów ? Może tu zacznijmy oszczędności ?

Najlepiej niech zaczną od siebie!

Rąkowski powinien się raczej dystansować od tego pana.

Hm. Najwiecej płaczą Ci ktorzy mają Państwowe posadki za nasze pln-y.
Paliwo drogie wyngiel drogi prunď drogi
A wszystko skarbu państwa. Jaki ch.j jeszcze nie nakradł

Skoro kryzys to zaciskania pasa. A skoro zaciskania pasa i oszczędności to po diabła zbędne a kosztowne inwestycje jak Hala sportowa szkutnie i inwestowanie w wielko gabarytowe autobusy miejskie w których jedzie tylko kilka osób i to głównie Ci zwolnieni z opłat za przejazd.

Przecież my już od dawna mamy plan oszczędnościowy w mieście. Odkąd szpital upadł..

Rozumiem, ze stanowisko Dyrektora ds Marketingu w spolce miejskiej (monopoliscie) ZWIK zostanie skasowane. Rozumiem, ze bezsensowne przesadzanie drzew tez juz nie bedzie mialo miejsca, razem z wyjazdowymi obradami rady miejskiej, gdzie ponoc za darmo, ale za catering trzeba placic. Rozumiem, ze podczas imienin/urodzin w UM bedzie zakaz przychodzenia z prezentami by nie odciagac wlodarzy od pracy na rzecz mieszkancow…

dyrektor d.s marketingu , czyli sieć tu na stołku i zachwalaj nasza wodę a i tak nie ma konkurencji to co się będziesz nudził wpadnij na kawę do urzędu miasta i tak co dziennie , kumpel teraz basenu pilnuje w Konstantynowie to trochę nuda nie ma z kom bąków zbijać

Oszczędzać na mieszkańcach,niech ,a zaczną od siebie .

A to nie jest tak, że ubytki w PIT spowodowane są wyludnianiem się miasta? Bo żyć na tym placu budowy się nie da!

wreszcie zmniejszą sobie tam na górze pensyjki ????? jak program oszczędnościowy. Niech zaczną od siebie i pokażą. Może „pan” Rezydent odda jak obiecywał część swojego dochodu na dzieci.

To po co ten tramwaj i podwyżki pensji prawie o 100 procent dla włodaży przecież jak prezydent dziesięć tysięcy zarabiał to chyba krzywdy nie miał to co teraz musi mieć dwie dychy i się jeszcze mondruje o oszczędnościach

  • miasto wprowadza oszczednosci.ok,to moze pozwólmy oszczedzac również ludziom,po co sa wlaczone swiatla na skrzyzowaniu na rypultowickiej o 5 rano?dla kogo?po co zatrzymywac sie na pustej drodze przed strzalką? czemu tak ochoczo każą zatzrymyać sie kilku samochodom,bo szanowny piechur ,nie moze 2,3 sekund poczekac,czemu nie pozwolą wylaczyc ludziom swiatel w samochodach?czemu nie ma zielonych fal,tylko czerwone?itd…itd…

Zielona fala bedzie jak pojedziesz w druga strone

Proste likwidacja nierobow z SM . Pozbycie się zbędnych ludzi i inwestycji beż sensu .

Puknij się w glacę …zanim cokolwiek napiszesz

Ale, że co nieroby i inwestycje z d… są ok ?