Strona główna Aktualności Z miasta Miasto sprzedało, nowy właściciel burzy

Miasto sprzedało, nowy właściciel burzy

3

Na ulicy św. Rocha pojawiły się dzisiaj ciężkie maszyny. Wyburzają zamieszkałą kiedyś ruderę pod numerem 6, który stoi nieużytkowana od lat. Jeszcze do niedawna właścicielem nieruchomości było miasto.

Dzisiaj jest w rękach prywatnych. I prawdopodobnie zostanie przeznaczona na działalność gospodarczą.

Działkę o powierzchni niemal 1000 metrów kwadratowych urzędnicy sprzedali w maju – wraz ze stojącymi na niej dwoma budynkami – mieszkalnym (265 metrów), który w 2011 roku uległ pożarowi, w konsekwencji czego lokatorzy zostali stamtąd wyprowadzeni oraz gospodarczym (130 metrów).

W 2011 roku w budynku mieszkalnym wybuchł pożar.

Nowym właścicielem terenu została firma ABM Jędraszek. W sąsiedztwie – przy ulicy Piłsudskiego 3H – ma swoją siedzibę. Za nieruchomość przy ul. św. Rocha 6 zapłaciła 176 tys. 750 zł (cena wywoławcza wynosiła 175 tys. zł). Innych chętnych do jej kupna nie było.

Działka, jak czytamy w jej opisie, znajduje się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, w strefie ochrony archeologicznej i jest przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną. Ale to nie oznacza, że powstaną tam mieszkania.

– Ma charakter śródmiejski, dopuszcza się więc również prowadzenie usług – wyjaśnia Mariusz Witkowski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Pabianicach.

Wkrótce prace rozbiórkowe rozpocznie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Skoro nie było innych chętnych to dlaczego nie kupili nieruchomości za cenę wywołania 175.000 PLN, licytowali sami ze sobą ????

Po prostu do wywoławczej dorzucili 1% żeby z miejsca nie startować z wywoławczej, kolejny chętny musiałby przebijać. Może to być jakaś wypracowana technika.

Możliwe, że licytacje wyglądają tak jak w PSM tj. nie da się kupić za wywoławczą trzeba dać minimum jedno przebicie.