Strona główna Aktualności Z miasta Miasto inwestuje w nowoczesne oświetlenie

Miasto inwestuje w nowoczesne oświetlenie

1
fot. Urząd Miejski
Na ul. Kalinowej zrobiło się widniej. To dzięki nowemu i na razie mało popularnemu oświetleniu, które będzie zastosowane również w innych miejscach. 

Chodzi o oprawy APE LED, na które Pabianice zdecydowały się jako pierwsze miasto w województwie łódzkim i jedno z pierwszych w Polsce.

– Produkt jest nowatorski – przyznaje Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Sześć takich lamp rozbłysło wczoraj wieczorem na ul. Kalinowej, a w najbliższym czasie pojawią się również na ul. PCK (14 latarni) i przy ul. Jesiennej (11 latarni).

– Oprócz pięciu programów oszczędzania energii w godzinach nocnych atutem oprawy jest możliwość wyboru/zmiany wartości mocy, w trzech wielkościach, bez ingerencji w oprawę. Oznacza to, że jeden produkt można skonfigurować w piętnastu wariantach – dodaje rzecznik.

Największą zaletą jest zmniejszenie poboru energii, a w konsekwencji kosztów oświetlenia.

W 2019 roku miasto kupiło 25 żarówek APE LED, które zostały zamontowane w istniejących oprawach sodowych. Wydatek szybko się zwrócił.

Odcinek ul. Kalinowej, gdzie pojawiły się latarnie stanowi kontynuację rozbudowy oświetlenia wykonanego w ubiegłym roku, łącznie z oświetleniem Cedrowej, Dereniowej, Jałowcowej, Owocowej (34 latarnie).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W 2019 roku miasto kupiło 25 żarówek APE LED, które zostały zamontowane w istniejących oprawach sodowych. Wydatek szybko się zwrócił

A mamy 2021 rok jakie wnioski ?
Jakie działania ?

Last edited 1 rok temu by I to jest inwestycja