Strona główna Aktualności Z miasta Miasto idzie na wojnę z gryzoniami

Miasto idzie na wojnę z gryzoniami

6

W najbliższą sobotę rozpocznie się w Pabianicach deratyzacja. W wielu miejscach zostaną wyłożone trutki na szczury. I tak będzie przez miesiąc, czyli do 15 października. Warto zachować przez ten czas ostrożność. 

Ostatnią taką akcję przeprowadzono w kwietniu. Podobnie jak ona i wszystkie poprzednie odbędzie się równocześnie w całym mieście.

– Deratyzacja obejmie wszystkie nieruchomości mieszkalne i użytkowe, komórki i pomieszczenia gospodarcze, obiekty handlowe i przemysłowe, wytwórnie artykułów spożywczych, sklepy, magazyny, lokale gastronomiczne, hotele, zakłady opieki zdrowotnej, żłobki, przedszkola i szkoły – wylicza Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu. – Trutki będą też wyłożone w schronisku dla zwierząt, na terenach gospodarstw rolnych, w urządzeniach kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz węzłach ciepłowniczych.

Obowiązek ten spoczywa na właścicielach i zarządcach nieruchomości, znajdujących się w obrębie miasta. Akcję będą nadzorowali strażnicy miejscy i pracownicy wydziału ochrony środowiska, którzy mogą poprosić np. o okazanie umowy z firmą świadczącą usługi deratyzacyjne lub rachunku za zakup preparatu do zwalczania gryzoni.

Przed wyłożeniem trutki należy usunąć wszelkie odpady mogące stanowić ich pożywienie, umieścić ostrzeżenie, a później uzupełniać preparat i przekazywać padłe gryzonie do utylizacji.

REKLAMA

6
Dodaj komentarz

1600
4 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek

A ja mam takie pytanie dlaczego wykorzystujecie zdjęcie mojego samochodu ze mną w środku od kilku lat to zdjęcie pojawia się przy okazji deratyzacji miasta przecież ja nie wyrażalem zgody na bulikowanie mojego wizerunku

2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Poza tym cięzko się na tym zdjęciu dopatrzyć jakiegokolwiek wizerunku.

Tom

Zbychu, zlituj się i ich tylko nie pozywaj. bo zbankrutują 😉

Adrian

Super! tylko kto to sprawdzi czy praca została wykonana rzetelnie.Od dłuższego czasu prosimy „miasto”o zasypanie tuneli wykopanych przez gryzonie i temat nadal pozostaje otwarty.Brak funduszy.

jonasz

Ten portal głosi mniej więcej tyle prawdy co TVPiS. I też oczywiście pełni rolę sluzebna dla władzy. Kto by tam dbał o deratyzacje, gdyby nie wybory, a więcej – interesy pewnego pabianickiego oligarchy. Remont obiektu usadowionego dokładnie nad szczurzym królestwem miasta, spowodował migracje gryzoni. Trzeba je teraz wytluc na zewnątrz, by nie wróciły stadnie w to miejsce. Ot cała prawda. Myśleć, ludziska, myśleć!