Strona główna Na sygnale Kryminalne Kia Stinger skradziona z osiedlowego parkingu

Kia Stinger skradziona z osiedlowego parkingu

39
Pabianicka policja otrzymała dziś zgłoszenie o kradzieży samochodu. Kia Stinger „zniknęła” z osiedlowego parkingu przy ul. Baczyńskiego w Pabianicach. 

Właściciel zaparkował auto o godz. 20.00 w czwartek, a kradzież spostrzegł około godz. 9.30 następnego dnia. Sprawą zajęła się policja, a właściciel prosi o pomoc wszystkie osoby, które mogły widzieć auto w późniejszym czasie.

To nie jedyna kradzież samochodu w ostatnim czasie na terenie miasta. W nocy z 20 na 21 stycznia złodzieje odjechali Audi A8, który zaparkowany był na terenie posesji przy ul. Świętokrzyskiej. Kradzież zarejestrowana została na kamerze monitoringu i trwała niecałe dwie minuty. Złodzieje przeskoczyli przez ogrodzenie i po krótkiej chwili byli już w samochodzie, którym odjechali przez otwartą wcześniej bramę. Audi do dnia dzisiejszego nie zostało odnalezione.

Nowoczesne auta kradzione są metodą na tzw. walizkę. Złodzieje dysponują specjalnym urządzeniem, które przechwytuje sygnał z kluczyka. Dzięki temu bez problemu mogą otworzyć i uruchomić pojazd.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Drobny błąd: „zarejestrowana została kamerze monitoringu” – brakuje „na”.

Czy aby na pewno na kamerze, czy może w kamerze

Chyba raczej „przez”

Oczywiście że przez , czekałem może Pan Kropka Przecinek wymyśli coś jeszcze.

Na walizkę to już przestarzała metoda. i musieli wpierw zaczytać sygnał z kluczyka. więc można było jeszcze się jakoś przed tym zabezpieczyć. Teraz kradną na konsole do gier, gdzie muszą tylko przy aucie stanąć na kilka sekund…. żadne ukrywanie kluczyka nie pomoże. Kiedy ktoś się dobierze do dupy producentom za praktycznie brak zabezpieczeń w ich produktach? Własiciel ma więcej problemów z autem jak mu bateria padnie w kluczyku czy immo wysypie. wtedy serwis go przetrzymuje i goli z kasy na maxa. A taki patałach złodziej jak do siebie….

„Kiedy ktoś się dobierze do dupy producentom za praktycznie brak zabezpieczeń w ich produktach?” A jak były zwykle kluczyki, to był jakiś problem dla złodziei? Kradli mniej? Czy wcale nie kradli?

Nie tylko . Nie wiem czy stać ich na wydanie kilku tysięcy €. Pilot wysyła sygnał więc stojąc pod blokiem Dali radę ściągnąć sygnał. Tym bardziej że typują właściciela i jego auto nie robią tego od tak .

tak jest jak lenie nic nie robią śpią po lasach a dziś rano nikomu nie chciało się odśnieżyć auta bo po co

Coraz więcej kradzieży, bo wykrywalność zerowa. Policjanci pilnują porządku politycznego a nie tam jakimiś sprawami obywateli będą się zajmować.. dajesz I’m nagrania, wyraźne teatrze a oni nic nie robią. Sprawa trafia do szuflady a jak przyjdzie czas to umarzają.

Coraz więcej kradzieży bo coraz więcej wakatów.
Jeden policjant nie zastąpi kilku kolegów ,którzy odeszli na emeryturę.
Policjant to człowiek nie robot.

Jakie „coraz więcej”?

Last edited 1 miesiąc temu by Żenuła

A ilu policjantów idzie na emerytury?
Chyba są duże problemy z naborem obecnie jeśli policja musi się ogłaszać nawet w urzędach pracy?

Pytam o kradzieże.

Nie chodziło mi tylko o kradzieże pojazdów lecz ogółem pospolita przestępczość znowu wzrasta.

Znowu bzdura. Uparłeś się i na siłę wmawiasz nieprawdę.

„Policjant to człowiek nie robot”
Jakby był człowiekiem to nie stał by w krzakach z radarem.
A kontrole drogowe były by bardziej miłe a nie pokazaywania co to nie pan policjant jaki kozak

Co to są „pokazywania”?

Mnie zwinęli beemkę na szwedzkich numerach w Poznaniu, nic nie zrobili absolutnie oczywiście od szwedzkiego ubezpieczenia dostałem lepiej jakbym auto sprzedawał na giełdzie, ale jak prowadzili śledztwo to do skończenia miałem temat w ubezpieczalni zamrożony. No i w trakcie dostawałem wezwania chyba kilkakrotnie za którymś razem przychodzę Zarejestrowałem się u nich w recepcji i siedzę drugą godzinę, w końcu idę do tego typa w recepcji i się pytam po co mi wysyłali wezwanie, a on do mnie – A o co chodzi?. No tak działa policja w Polsce zawsze tak było zawsze tak będzie. Jak mi kiedyś dawno temu zwinęli… Czytaj więcej »

Co osoba z Poznania robi na pabianickim forum?
To miasto jest tak słynne?

Korzystałeś z jakichś źródeł, czy tak sobie stwierdziłeś, jak ci się przyśniło?
Kradzieże samochodów w poszczególnych latach:
2022 – 6157,
2021-7098,
2020-6910,
2019- 6978,
2018-6844,
2017-10 240,
2016-11645,
2015- 13408.
Faktycznie coraz więcej

Pis przejął władze i kradną mniej 🤣🤣🤣🤣

Myślę, że PiS nie ma tu nic do rzeczy, co nie zmienia faktu,iż twierdzenie, że kradzieży jest „coraz więcej” jest wyssaną z palca bzdurą, która miała potwierdzać nieprawdziwą tezę o zerowej wykrywalności.
Parafrazując powiedzenie: forum wszystko przyjmie.

po prostu jest mniej wyłudzeń na kradzieże z ubezpieczeń bo się systemy pouszczelniały itp. ale z ulicy jest wincej kradzierzy!

Po prostu wystarczyło przeczytać dwa posty wyżej, żeby nie gadać bzdur, że jest więcej.

A wydawałoby się że z podnośnika policja więcej widzi…

Jak zginął bus z rdzą nad szybą to takiego halo nie było.
Kim są właściciele że szum się zrobił na epa.
Nie tylko ta kia zginęła w tym tygodniu.

Ile kosztuje takie ogłoszenie właściciela auta?

Calkiem dobra oferta Milordzie

a Autocasco było? jak by było to odszkodowanie będzie a jak się pożałowało to lipa .

typowe myślenie złodzieja! ukradnę bo i tak właściciel z ubezpieczenia odzyska! qwa jego mać!

Naprawdę sądzisz, że złodzieja obchodzi, czy właściciel odzyska pieniądze? 😁 A jak nie odzyska, to co? Złodziej będzie miał wyrzuty sumienia?

Najczęściej auto stoi przez kilka dni na publicznym parkingu (markety) od 3do 12km od miejsca kradzieży i czeka czy się ktoś nie zgłosi po GPS.e. Trzeba by objechać teren. Obstawiam obstawiam oiegle Widzew,
Górniak. Opcja druga to po 2h już rozebrane na części. Powodzenia

gps to się zagłuszaczem za 40 zł zagłusza z miejsca….

Tak czytam i się zastanawiam ,o co ten hałas,raban?? Auta kradli/kradną i będą kradli,za chwile ten artykuł trafi do Prezydenta Dudy .Ukradli „jakieś”Koreańskie auto ,jeśli jest tak wyjątkowe to „auto koreańskie „ że całe Pabianice o tym mówią ,portale piszą to rozumiem że było ubezpieczone przez właściciela .Auto jak świątynia dla właściciela to spokojnie ,jak tylko zostanie umorzone śledztwo dostanie odszkodowanie(po to jest ubezpieczenie ) ,chyba że to”wyjątkowe” auto jednak nie było ubezpieczone bo … nie jest tak „wyjątkowe „żeby je ubezpieczać ,więc po co ten cały raban skoro właściwej uznał ze nie warto ubezpieczać …liczył na cud ze jednak… Czytaj więcej »

dokładnie! a nikt nie pisze skont właściciel miał na to auto piniondze?
Na biednego pewnie nie trafiło skoro dał pińcet na ogłoszenie!

Last edited 1 miesiąc temu by janusz

Strasznie kradną te kije i huidaje teraz jakoś

vendetta