Strona główna Na sygnale Kryminalne Mąż kradł, żona sprzedawała. Byli bezkarni dwa lata

Mąż kradł, żona sprzedawała. Byli bezkarni dwa lata

1
Przez prawie dwa lata właściciele jednej z hurtowni w powiecie pabianickim byli okradani przez swojego pracownika. Sprzedażą towaru zajmowała się żona złodzieja. Wczoraj małżeństwo zostało zatrzymane. 

Łupy przynoszone przez 26-latka do domu (w postaci artykułów spożywczych i parafarmaceutyków) trafiały następnie do sprzedaży internetowej – kobieta wystawiała je po okazyjnych cenach na rozmaitych portalach. Wśród oferowanych w ten sposób artykułów znajdowały się m.in. owoce w puszkach i nadziewana papryka, ale też termometry, szczoteczki do zębów, dozowniki na leki, gaziki.

– Gdy pracujący nad tą sprawą policjanci z wydziału kryminalnego przeszukali miejsce zamieszkania małżonków, znaleźli aż 30 kartonów z trefnym towarem. Część ujawniono też w samochodzie. Właściciele hurtowni oszacowali straty na kilka tysięcy złotych. – poinformowała Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

26-latek usłyszał zarzut kradzieży, a jego 23-letnia żona – paserstwa. Podejrzanym grozi do pięciu lat więzienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zamiast więzienia powinni zapłacić VAT, dochodowy i ZUS od momentu rozpoczęcia „działalności gospodarczej” oczywiście z odsetkami, jak każdy kto handlem się zajmuje. Byłoby bardziej bolesne i wychowawcze niż wczasy na koszt podatników.