Strona główna Aktualności Biznes 1000 pracowników, 3,5 mln artykułów na półkach. Tak jest w Amazonie (ZDJĘCIA)

1000 pracowników, 3,5 mln artykułów na półkach. Tak jest w Amazonie (ZDJĘCIA)

17
Dziś oficjalnie otwarte zostało centrum logistyki Amazon w Pawlikowicach. Pracę przy wysyłce produktów chemicznych ma znaleźć 1000 osób. To siódmy magazyn tej amerykańskiej firmy w Polsce.

Choć centrum uruchomione zostało w wakacje, dziś nastąpiło oficjalne przesunięcie paczek symbolizujące przecięcie tradycyjnej wstęgi. Dziennikarze i zaproszeni goście mogli zobaczyć, jak pracuje się w magazynie największego sklepu wysyłkowego na świecie.

Oficjalne przepchnięcie paczek

– Ta inwestycja jest ważna nie tylko dla gminy, dla powiatu czy miasta, ale dla całego regionu. Marki światowe przyciągają jak magnes kolejnych potentatów. Dlatego zależy nam, żeby znane marki lokowały się na naszym terenie – powiedział Grzegorz Mackiewicz. – To siła napędowa regionu, nowe miejsca pracy i wsparcie marketingowe dla wydarzeń, które będą działy się na terenie naszego powiatu. Amazonowi gratuluję dobrej oferty dla pracowników i mam nadzieje, że wasz brand będzie się u nas doskonale rozwijał.

A jaka to oferta?

Jako pracownik magazynowy w Amazonie możemy zarobić 20 zł brutto na godzinę (umowa o pracę). Jest tutaj system zmianowy – 4 dni w tygodniu po 10 godzin. Podczas dnia można wykorzystać trzy przerwy: dwie 15-minutowe i jedną 30-minutową. W tym czasie pracownicy mogą zjeść obiad, który kosztuje jedynie złotówkę. Amazon kusi premiami za frekwencję, dodatkowym ubezpieczeniem, pakietem medycznym i bezpłatnymi dojazdami z trzech kierunków: Zduńskiej Woli, z centrum Łodzi i Retkini. Na stanowiskach specjalistycznych w IT czy logistyce można zarobić więcej.

Dyrektor centrum w Pawlikowicach zapewnia, że w Amazonie jest świetna atmosfera i nie ma powodów do narzekań. Wyliczał powody, dla których warto pracować u amerykańskiego giganta.

– Po pierwsze, ludzie maja niesamowitą energię i zaangażowanie. Tworzymy fajną atmosferę. Druga kwestia to nowoczesna infrastruktura. Trzecia sprawa to sukces pozostałych centrów – mówił Cezary Pieczetowski, dyrektor centrum.

Strefa relaksu dla pracowników
Stołówka dla 350 osób

W Amazonie trwa rekrutacja. Docelowo ma być tutaj zatrudnionych ponad 1000 osób.

Magazyn w Pawlikowicach ma 45 tys. m², a cały teren centrum to aż 186 tys. m². Przed wejściem znajduje się olbrzymi parking i mały dworzec autobusowy. W Pawlikowicach docelowo ma być magazynowanych 3,5 mln produktów, które wysyłane będą do klientów z całej Europy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rozumiem, że Prezydent Mackiewicz był odwiedzić dział HR i podjąć rozmowy w sprawie ułatwienia przenosin pracowników Urzędu Miasta do Amazona w poszukiwaniu wyższych zarobków? Ups…. tam nie kursuje tramwaj 🤭

Głównie tych po prywatnej edukacji półwyższej.

Na tej prytatnej polwyzszej uczelni uczyli i egzaminowali większości profesorowie co nie było takie częste w łódzkich państwowych uczelniach

Jeśli takie firmy jak Amazon i inne
Płacą podatki od nieruchomości
Płacą podatki od dochodu
Płacą wszystkie media
Płacą podatki i ZUS od pracownika
To taka firma powiększa budżet Pabianice
I coś można z tych podatków polepszyć w Regionie .

I taka inwestycja się zwróci
Czego nie mozna powiedzieć o inwestycjach typu tramwaj,
co jest tylko wydawaniem pieniędzy
A zwrotu z tego raczej nie będzie

Amazon jest na terenie gminy a nie Pabianic

Podatki od nieruchomości plyna do gminy
A podatki z dochodu pracowników PIT 37
Zostają w miejscu zamieszkania tych pracowników .
Jeśli ta inwestycja nie dotyczyła naszego miasta
To co tam robił reprezentant naszego miasta ?

Lansował się.

Tak samo, jak K.C w kinie Helios na otwarciu …

a płacą ? o to jest pytanie ?

Tramwaj jest infrastrukturą publiczną, służącą celowi publicznemu, a nie generowaniem zysku.

Jeśli pilnuje się biznesu jak w Mszczonowie lub w Strykowie
To na brak pieniędzy w kasie miasta nie należy narzekać i wtedy można sobie pozwolić na wydatki w infrastrukturę publiczną.
czyli łopatologicznie
Najpierw trzeba iść do pracy i zarobić pieniądze na wypłatę .
A jak zamiast zarabiać bierze się pożyczkę chwilowke na auto, na wakacje,
na meble do salonu
To nie ma się co smucic i narzekać
ze będzie ciężko okres
lub odwiedzi nas komornik .

Bycie radnym w Pabianicach jest bardziej opłacalne niż praca w Amazon. Cieszę się, że podjąłem słuszny krok.

Cieszę się ze na otwarciu byli przedstawiciele, na których spoczywa dopilnowanie obowiązku edukacyjnego przez mieszkańców . Cieszę się ze zajdą zmiany w edukacji . Szkoły zostaną podciagniete pod poziom wyposażenia Amazon . Pojawia sie wewnatrz strefy relaksu, strefy kreatywnosci, kolorowe stołówki . Cieszę się ze zjadą zmiany w jakości kształcenia, bo czy do pakowania kartonów potrzebne są całki? rozniczki? suma opadów w najrobii? Czy raczej samorozwoj ?kreatywnosc? wspolpraca? O co pytali pracowników na rozmowach kwalifikacyjnych ? O charakterystykę bohaterów lalki ? Obowiązek edukacyjny do 18 roku życia, czyli uczenie się na blachę ponad 70 % niepotrzebnych rzeczy i 70 %… Czytaj więcej »

Ci panowie co są na zdjęciu z oficjalnego przesunięcia paczek powinni się tam zatrudnić to by w końcu zobaczyli jak uczciwa praca wygląda i ile trzeba się napracować żeby jakieś pieniądze zarobić i jeszcze powinni zabrać ze sobą tych obiboków z urzędu miasta j

A ty, na miejsce tych obiboków…

rozumiem że jak otworze budkę z kebabem to też na otwarcie oficjele przyjdą?

Jeśli będziesz tak wielki, jak Amazon, to pewnie i tak …