Strona główna Na sygnale Kryminalne Matka Oskara skazana

Matka Oskara skazana

2

Sąd Okręgowy w Łodzi wydał dziś wyrok w sprawie Anety D. z Pabianic, która znęcała się nad swoim 8-letnim synem.

Kobieta została skazana na 2 lata więzienia, choć prokurator oskarżył pabianiczankę o próbę zabójstwa i domagał się 10 lat pozbawienia wolności.

–  Dziś, w uzasadnieniu wyroku, sąd wyjaśnił, iż uznał, że matka nie chciała zabić dziecka, a jedynie naraziła je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Na wysokość kary wpływ miało także to, co mówił Oskarek, a chłopiec przyznał, że tęskni za matką i chce z nią być. Sąd zaskoczył również decyzją, że jeszcze w piątek kobieta znalazła się na wolności, bo Aneta D. została zwolniona z aresztu. Decyzją sądu, kobieta będzie musiała podjąć przymusowe leczenie choroby alkoholowej – podaje rmf24.pl.

Śledczy ustalili, że kobieta zaatakowała syna po powrocie ze spaceru. Rozzłościć miał ją fakt, że chłopiec chciał zabrać do domu kartonowe pudło. Zaczęła uderzać i kopać swoje dziecko, zacisnęła ręce na jego szyi, a następnie zaczęła je dusić smyczą dla psa. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu. Przed sądem przyznała się tylko do pobicia syna. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w bloku przy ulicy Wiejskiej w Pabianicach we wrześniu ubiegłego roku.

Matka w momencie zatrzymania miała prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA
Poprzedni artykułGryglewski dał poparcie
Następny artykułOlbrychski i Pszoniak na otwarciu Fabryki Wełny
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ja p***le, a za gram trawki 3 lata – paranoja

takie czasy, Ty za gram 3 lata, onza za znęćanie sie nad dzieckiem 2 lata, a chlopaki sprzedają dopały juz chyba z 8lat i wszystko jest cacy:D