Strona główna Aktualności Polityka Gryglewski dał poparcie

Gryglewski dał poparcie

52

Marek Gryglewski, który zajął 3. miejsce w pierwszej turze wyborów prezydencki wskazał swojego faworyta na fotel szefa miasta.

Zrobił to podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na Starym Rynku.

– Nie wolno zatrzymać zmian jakie są potrzebne i niezbędne, aby nasze miasto odbiło się od dna. W samorządach nie liczą się szyldy partyjne, tylko przede wszystkim ludzie – mówił Gryglewski.

– Z tego względu w drugiej turze wyborów prezydenckich będę dopingował pan Ciebiadę, który podobnie jak ja jest zwolennikiem zmian w Pabianicach. Mając za sobą radę miejską może wziąć odpowiedzialność za rozwój Pabianic.

Przypomnijmy, że Marek Gryglewski zdobył 4432 głosy, co dało mu 20,20% poparcia.

REKLAMA
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mega wstyd dla lewicy. ..czy ja śnie. Byłem za panem teraz żałuję. .

Jestem przekonany, że za tą decyzją stała masa japiszonów z sldowskiego półświatka z Pabianic które jako, że potraciło posadki w radach miasta i powiatu musi jakoś przetrwać. Doszło do jakiegoś dealu i pewnie niektórzy dostaną jakieś etaty czy to w UM czy w spółkach miejskich.

Ty to nazywasz wstydem a ja polityką. Ohydną, brudną i obrzydliwą ale niestety powszechną.

Czyli dokładnie to co przewidywałem. Dla Gryglewskiego decyzja dobra. Gdyby poparł Mackiewicza byłoby to tożsame z akceptacją tego co działo się u nas gdy był wiceprezydentem a to pozbawiłoby go moralnego mandatu do krytykowania działań poprzednich władz. Co więcej – programy Gryglewskiego i Ciebiady były w niektórych punktach zbieżne.

Zostaje jednak pytanie: czy elektorat Gryglewskiego uzna jego rekomendację? Tutaj zaczynam mieć wątpliwości.

Gryglewski mógł nie popierać nikogo. Nie ma przymusu udzielania poparcia. Wyszedłby najbardziej z twarzą. Nie poparłby obecnej władzy, a jednocześnie nie legitymizowałby PiSu, który żadnego programu rozwoju miasta nie ma, co kampania dobrze pokazała. A tak Pan Gryglewski stracił szanse, żeby za cztery lata móc budować alternatywę, bo poparcie dla PiSu każdy mu wypomni. Nie mówiąc już o tym, że dla większości elektoratu to sojusz nie do przełknięcia. Ale zgadzam się z Tobą, że ten ruch był do przewidzenia. SLD zresztą chyba już pogodziło się z rolą przystawki, która tylko czyha na okazję żeby zjeść to co skapnie z pańskiego… Czytaj więcej »

Trochę nie rozumiem Pabianiczan. Pokazali czerwoną kartę dotychczasowemu prezydentowi, a jednocześnie licznie poparli dotychczasowego wiceprezydenta, powodując, że wszedł do drugiej tury. Więc jak to: prezydent był „be”, a wice „cacy”? W tym kontekście postawa i decyzja Marka Gryglewskiego jest logiczna.

Co ci Panie Marku obiecali fotel wiceprezydenta zapewne tak, bedzie Pan takim sekretarzem „Krzepickim” u boku prezydenta Nikodema Ciebiady.

Co obiecali Panie Marku myśle ze fotel wiceprezydenta, bedzie Pan takim sekretarzem „Krzepickim” u boku prezydenta Nikodema Ciebiady
No bedzie super

jeden warty drugiego, za 4 lata proponuje hasło SLD-prawica razem

Ja cie… Co to się porobiło – SLD udziela poparcia PiS-owi! Na szczęście, panie Gryglewski, lewica to nie tylko pan i pana nie posłucha! Poza tym komu poparcie? Dla Ciebiady??????????? W życiu! Ten gość jakoś mi niewyraźnie wygląda, a ja mam zazwyczaj trafne przeczucia co do ludzi!

A ty wyglądasz wyraźnie, mam duze wątpliwości.Co to za komentarze sam się kompromitujesz człowieku!!!

Normalnie z krzesła spadłem, mógł stworzyć jakość na lewicy a toż to zwykły karierowicz; pis zmieni miasto na Lech Smolenski; sld ma w tym brać udział? Szok szok!!! Zmarnował em głos!

Czy proponowanie komuś stanowiska w zamian za głos w Radzie nie jest formą łapówki?

Poparcie Mackiewicza byłoby poparciem dla tego co działo się w mieście przez 8lat.
Moim zdaniem Ciebiada jest oczywistym kandydatem któremu powinno sie udzielić poparcia jeżeli samemu krytykowało sie obecne władze.

I bardzo dobrze, że Gryglewski jest konkretnym i rzeczowym człowiekiem.

I konkretnie o rzeczowo wykończył SLD;) gratulujemy;) pannie Stasiak tez;) Makowski się właśnie przewraca. .!!

Maliński chciałem napisać. …sorry

maliński zrobił koalicje w powiecie z super prawicowymi politykami, np. świętej pamięci pania Firlej, polityka to polityka, szczególnie na szczeblu samorządowym, tam różne warszawskie podziały przestają się liczyć. moim zdaniem dobra decyzja Gryglewskiego

I bardzo dobrze, że się określił. Jest konkretny i rzeczowy.

marek wykazał się odwagą, kolejna nieszablonowa decyzja Gryglewskiego, brawo

duzo strachu i w zwiazku z tym plucia nienawisci widze ze strony zwolennikow Dychty/Mackiewicza (to praktycznie to samo). Boją się utraty wygodnych stołków za kasę pabianiczan, wiec desperacko nawet przystapili do brudnej kampanii w necie. I Gryglewski i Ciebiada chca zmian na serio w miesci, obaj sa z partii o podobnym programie w sprawach ekonomicznych – to sie liczy w samorzadzie. Fajnie, ze sie ktos wznosi ponad podzialy. Jednak obecna zgniła „śmietanka” nie mysli w kategoriach troski o miasto, ale tylko o wlasny łatwy i obfity grosz. Szkoda za to lenistwo i niekomeptencje placa pabianiczanie w podatkach. Mam nadzieje, ze… Czytaj więcej »

Tu nie chodzi o zwolenników Dychty czy Mackiewicza tu chodzi o to czy naprawdę chcesz miec Dyzmę za prezydenta i to nieważne z jakiej partii jest chodzi o człowieka i o to co umie nie wystarcza dobre okulary i garniak za dwa tysie.

co wy z tym pis po sld tu sie licza ludzie czesc na bank jest z czystej matematyki w swoich partiach

Ludzie opamiętajcie sie nie dajcie sie omamić tym ze Ciebiada zrobi z Pabianic eldorado,
Naprawdę chcecie miec takiego prezydenta wiem ze to wybór miedzy młotem a kowadlem ale jak tak sie stanie to możemy w Pabianicach nakręcić film Kariera Nikodema Ciebiady
W sumie to moze na tym Pabianice zarobią raz już u nas kręcono podobny film to moze i druga cześć jeszcze na faktach dobrze by sie sprzedawała.

Ciekawy jestem co będzie jak jednak Mackiewicz wygra?
Co zyska Gryglewski?

Cóż Gryglewski postawił wszystko na jedną kartę.

Bez prezydenta, i starosty z Pisu nic nie zyska.

A, cóż może zyskać zwykły obywatel?
O co Wam chodzi>?
Mackiewiczowi o utrzymanie kolesiostwa, a Pisowi? O powywalanie kolesiostwa i powpychanie na stołki swoich.

jestem za, a nawet przeciw!
Tylko nie twórzcie sztucznych etatów.
Wole już Mackiewicza, bo może trochę czasu znajdzie na rządzenie, a, nie na wymianę kolesi.

Swoją drogą nie ma naprawdę na kogo głosować.

Popieram wypowiedź. Strach i przerażenie w obliczu utraty stanowisk własnych i kolegów. Pan Mackiewicz jest identyfikowany a poprzednim układem władzy w mieście.Ta władza nie sprawdziła się. Obecny prezydent Pan Zbigniew Dychto przegrał .Wiceprezydent Pan Mackiewicz swoim nazwiskiem i sprawowaną funkcją firmował dokonania władz miasta. Jeśli nie zgadzał się ze sposobem zarządzania miastem przez swego szefa Pana Prezydenta Dychte winien ustąpić z zajmowanego stanowiska wcześniej i dać wyraźny sygnał odcięcia się od sposobu zarządzania miastem przez Pana Prezydenta Dychtę.Pan Mackiewicz trwał do końca kadencji, a w kampanii wyborczej próbował przekonać wyborców,że teraz to właśnie ON jako prezydent wie jak „lepiej ”… Czytaj więcej »

Gryglewski pokazał że ma jaja i jest prawdziwym mężczyzną, wbrew układom, platfusom i rządzącemu bsrowi postąpił zgodnie z własnym sumieniem. Jestem dumna panie Marku że na pana glosowałam.

BRAWO!!! Sprawdźmy kogoś nowego, kto będzie miał po swojej stronie radę miejską i powiat pewnie też.
Drugi kandydat jest częścią obecnej władzy, wiec można przypuszczać, że układy i układziki pozostaną… A co za tym idzie – stan miasta się nie zmieni.

No bo nie tylko w EPA ale w całej Polsce też co byśmy nie mówili czy pisali to PIS = lewica…

I bardzo dobrze zrobił! Liczy się człowiek a nie partia! Mackiewicz i jego ugrupowanie jest przy władzy od kilkunastu lat. Wystarczy.

Nie wierze, że mógł Pan tozrobić

Mówicie, że odważny, że ma jaja, konkretny, rzeczowy…. itd, itp. A ja boję się, że opcje są dwie: 1. (w którą najmniej wierzę, ale ja już tak mam, że wierze, w ludzi i to, że mają jakieś wartości oprócz finansowych) że faktycznie się co do stołków dogadali i wtedy będziemy mieli koalicję, (może w niedalekiej przyszłości nawet krajową) PIS+SLD – na pewno będzie wesoło, ale w czasach, gdy wszyscy (prawie) na brak pracy narzekają, czy politycy mają prawo odbierać zajęcie kabareciarzom? 2. Teraz określił się tylko Gryglewski (aczkolwiek, był oficjalnym kandydatem SLD i partia odciąć się od niego nie za… Czytaj więcej »

W Pabianicach SLD upadło na głowę. W drugiej turze będzie popierać kandydata PIS-u. Katolicko-prawicowa twarz polskiej Lewicy, w całej okazałości.

…….a czego się spodziewaliście po „domokrążcy” przedstawiciel handlowy, nikt z lewicowych wyborców się nie kapnął w czym temat, to wróćcie do marszu jak SLD i PiS ramie w ramie szli jeszcze przed wyborami a ciemna lewica to kupiła. Szkoda bo miałam nadzieje że to rozsądni ludzie ale może czas na zmiany na lewicy, choć sama jestem jestem prawicowa to nie znaczy ze ciemnota 🙂 Ktokolwiek zostanie prezydentem to i tak stracony czas dla miasta i powiatu szkoda że ważniejsze dla wyborców była obietnica wyrzucania ludzi, niż zmian, rozwoju i tknięcia życia w Pabianice, ale jak to mówią Polak mądry po… Czytaj więcej »

wiemy Zośka – najlepszy był Jaksa, prawda? tylko przegrał sromotnie…. ty kobieto lepiej już tylko „obserwój”

xxxx – twój nik mówi sam za siebie, tak najlepszy wybór dla miasta był Pan Jaksa ale mieszkańcy postawili na czarnego konia ..tylko co by się nie okazał zwykłą szkapą.

hahah prawicowa i popiero PO, biedaczko nie wiesz co to znaczy prawica chyba, przegralista POpaprancy

I tu wychodzi cała pycha i nienawiść BSERowców i POwcow. A co to, być handlowcem to źle? No tak chłopcy z BSR i PO sa wylacznie prezesami, dyrektorami, kierownikami…. Ale to się skończy na szczęście niedługo. I na koniec: lepszy handlowiec Gryglewski niż wybitny specjalista, pan wiceprezydent Mackiewicz.

Zośka wierzyła, że tytuł doktora i miłość do kotów zapewni Jaksie fotel prezydenta… a ludzie liczniej zagłosowali na Gryglewskiego, który nie ma doświadczenia nawet jako radny … mamy dosyć PO i BSR w tym mieście a Zofia ma czas, by studiować słownik ortograficzny …może razem z „druchną”

brawo panie Marku !!! Tak trzymać ,trzeba odsunąć obecne władze od rządzenia , które dbają tylko o swoje synekury i rodzinki, a Pabianice staczają się w przepaść, na tym forum, w komentarzach aż pieni się od jadu nienawiści do wszystkich którzy chcą zmian lepsze…ale rozpędzonego nosorożca nie da się już zatrzymać…

bardzo dobrze panie Marku pan postapił…. nie wyobrażam sobie żeby pan mógł poprzeć Mackiewicza…przy takim układzie w radzie i tak by on nic nie zrobił…poza tym w Pabianicach trzeba zmian….BRAWO !!!

i jeszcze jedno nie patrzmy na wybory samorządowe jak na układ PIS- SLD w skali kraju…w tym wypadku liczy się człowiek, któremu zależy na dobru mieszkańców – a nie partia, a pan Marek takim człowiekiem właśnie jest…Gratuluję odwagi !!!!

Panie Marku! Bardzo rozsądna decyzja. Jak się mówi A trzeba powiedzieć B. Jeśli chce się cokolwiek zmienić w tym mieście to na pewno nie z BSR.
A to plucie na Pana to wściekłość oBSRańców ze strachu przed utratą stołków.

przedmówca jest z PIS
Kazdej parti jest blizej do PIS niż SLD.
Zadna osoba z SLD nie zagłosuje na SKRAJNIE inne poglady!
TO ABSURD!!

Jestem za Ciebiadą tylko on na pierwszego w pabianicach

Ja osobiście głosowałem na Gryglewskiego . Pomimo jego apelu miałem głosować na Ciebiadę, jeżeli wygra będzie musiał zrezygnować z mandatu do sejmiku. Weźmie odpowiedzialność za miasto mając większość w radzie miasta.

cieBIEDA chyba nie musi rezygnować z sejmiku nawet jak zostanie prezydentem.

Czytając Wasze komentarze nóż w kieszeni mi się otwiera. Każdy z Was patrzy tylko na kariery i stołki a nikt nie widzi strategicznych posunięć rozwojowo-gospodarczych. Jak jestem anty PIS’owy to uważam że: W mieście mamy większość rady miejskiej z PIS’u, jeśli Pan Mackiewicz będzie prezydentem to będzie wojna pomiędzy radą miejską a prezydentem. Ciężko będzie i radzie cokolwiek wprowadzić i prezydentowi. Jedni będą blokować drugich tak z zasady (politycznej, bo najłatwiej być w opozycji i mówić tylko NIE). Gdy miastem będzie rządzić jedna opcja polityczna, miasto będzie miało szansę szybko wprowadzać zmiany i coś może się zadziać. Za 4 lata… Czytaj więcej »

Robi co może dla miasta – skoro sam nie będzie mógł pomóc, wskazał osobę bardziej kompetentną. A jeśli ugra przy tym coś dla siebie to co to komu szkodzi?

Jak czytam te komentarze to mnie mdli… komentarze typu „przez 8 lat nic nie zrobił to i teraz nie zrobi” na prawdę ludzie tak myślący są aż tak zidiociali? Po 1 JAKIE 8 LAT??!! a po 2. czy jak zatrudnicie pracownika to zawsze będzie miał wasze poglądy? Czy jak w waszej firmie podwładny stwierdzi, że on by to czy tamto zrobił inaczej, wbrew waszej woli to stwierdzicie „Hmmm generalnie to nie podoba mi się wasz tok myślenia Kowalski i uważam, że ja wiem lepiej ale OK zróbmy po twojemu!” Ludzie ogarnijcie się. Mackiewicz był pracownikiem Dychty (podwładnym) a mimo takiego… Czytaj więcej »

Ludzie mam nadzieje ze to sie nie dzieje zeby ktos taki jak Ciebiada rzadzil naszym miastem.Trzeba byc czlowiekiem o niskiej kulturze inteligencji zeby na niego glosowac.Tak jak on! Widzieliscie debate wszystkich kandydatow, on nie ma podstawowej wiedzy o miescie.Ktos taki nie moze rzadzic! Mackiewicz jest lepszym zlem sposrod tych co maja 2 ture.Myslcie dla dobra miasta, glosujcie na czlowieka nie na partie polityczna! NIE CIEBIADA!!!

Mam pytanie do p. Gryglewskiego -pierw pojawila sie informacja (chyba na FB) ze popiera Pan p. Mackieiwcza a za jakis czas ze jednak CIebiadę -jak mam to rozumieć? Czy nie jest to cos w stylu licytacji -kto da więcej??

Panu Markowi szukają jeszcze posady. Z Ciebiadą było łatwo miał większe poparcie stąd tak lukratywna posada. Pan Marek popiera PIS, ale układa się z PO. Nie wierzycie? To zobaczycie:)