Strona główna Aktualności Biznes Market budowlany otwarty w niedzielę. To możliwe

Market budowlany otwarty w niedzielę. To możliwe

10
Właściciel sklepu Bricomarche z ulicy Myśliwskiej podpisał umowę z firmą pocztową i może być otwarty w niedzielę. Tak działa od kilku tygodni.

Sklep korzysta z tych samych przepisów, które pozwalają na pracę w niedzielę sieciom spożywczym. Od kilku miesięcy otwarty jest również sklep Intermarche i w dni wolne od pracy cieszy się sporym powodzeniem (WIĘCEJ). Markety stały się bowiem placówkami pocztowymi. A to, zgodnie z prawem przyjętym przez PiS przed pięcioma laty, uprawnia do prowadzenia działalności.

W związku z wykorzystywaniem przez przedsiębiorców luki w przepisach, rząd chce znowelizować wprowadzoną ustawę. Po koniec lipca do Sejmu trafił projekt ustawy, który ma zmienić zasady handlu i definitywnie zamknąć markety w niedziele niehandlowe. Projekt przewiduje, że otwarte będą mogły być te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca, czyli przychód z działalności pocztowej będzie wynosił ponad 50%. Wiadomo, że żaden z supermarketów takiego wymogu nie spełni.

Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta za zgodne z Konstytucją.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I to bardzo dobra decyzja. Mam tylko nadzieję, że pracownicy którzy tam pracują , za tę dni weekendowe mają lepszą beatyfikację. Ale lepszą wg pracowników a nie zarządu firmy.

Karol – człowiek, który beatyfikował pracowników Bricomarche 😉

Beatyfikację mają taką wspaniałą, że za pracę w niedzielę mają wolna środę.

Beatyfikację – w sumie się zgadza, praca w niedzielę krokiem do bycia błogosławonym.🤣.

Beatyfikacja zależy od heroicznoczy osoba dokonała cudu. Cud nie jest wymagany, jeśli osoba była męczennikiem. Niestety dla pracownika marketu beatyfikacja odbywa się po śmierci.

Santo subito 😁

Litości.
To, że spożywcze markety sa otwarte w niedzielę to jeszcze jakoś zrozumię, ale budowlane?

Widocznie się opłaca.

A i placówki pocztowe mogą mieć problem aby spełnić ten wymóg, skoro w tych przybytkach jest od groma różnego badziewia do sprzedaży…

BRAWO! ***** ***