Strona główna Aktualności Z miasta Mandaty na przejeździe kolejowym

Mandaty na przejeździe kolejowym

29
Kierowcy musza być czujni na przejazdach kolejowych nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale tez stan swojego portfela. 

W środę zwiększoną ilość patroli można było spotkać w pobliżu strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Głównym celem działań jest przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców podczas przejazdów przez tory kolejowe.

– Tego typu akcje mają na celu ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych – tłumaczy Ilona Sidorko.

W trakcie kontroli 23 sierpnia 2022 roku w godzinach 9.00 – 12.00 policjanci prowadzili rozmowy instruktażowe z kierowcami pojazdów, a także z pieszymi, dotyczące zagrożeń związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych. Podczas działań funkcjonariusze ukarali mandatem karnym 5 osób, które popełniły wykroczenia wjeżdżając na przejazd na czerwonym świetle.

Przypomnijmy, że wjazd na przejazd, gdy rogatki nie podniosły się do końca, a migające czerwone światło nie zgasło, oznacza mandat w wysokości 2 tys. .

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pisowskie chłopaki na posyłki.

Chyba nie bardzo, bo słabo działają w powiecie. Byłem w Wielkopolsce, szlabany się podniosły i nikt nie ruszył bo dalej czerwone Mrugało i co? Szlabany się zamknęły, a ile jadą w terenie zabudowanym? 50 bo tyle trzeba. Tam policja wychowała kierowców.

może i pisowskiej ale w pociągach osobowych jeżdżą często ludzie tak pisowcy jak i ci nie związani z tą partią których życie naraża taki mający wywalone na przepisy baran.

Jak się zmieni władza to zmienią partie albo wymienią wszystkich z dnia na dzień nie? Oj Staszek fajnie się czyta komentarze a nie brednie.

A w 2008 czyimi byli chłopakami?

czy przy okazji policmajstry odnotowały o wiele wcześniejsze kilkuminutowe zamykanie się rogatek, powodujące korki, kiedy to pociągu nie widać. i czy zgłosiły to przegięcie do pkp?

Twierdzisz, że szlabany zamykają się niezgodnie z przepisami?

Odnotowali wjeżdżające na przejazd samochody pomimo, że na Łaskiej świeci się czerwone światło. Gdyby rogatki zamknąć za późno nie zdążyliby zjechać a pociąg przejechałby po idiotach, którzy utknęli na torach.

Za to nie przytulą złotówki, więc ich to nie obchodzi

Bałwan jesteś a nie kierowca. Lepiej zamknąć chwilę wcześniej niż za późno.
Wkurza Cię czekanie to zmień trasę na przejazd niestrzeżony albo automatyczny.

Rogatki na tory! 🤪

lenie wyszły z ukrycia

Wyszedłeś z ukrycia, i tak powstał twój komentarz

te światełka to sa tylko aby kosić kasiorę. Dawniej był dróżnik i to on decydował kiedy zamyka i otwiera rogatki. Często z czystek ludzkiej kultury poczekał i przepuścił. Obecnie karze się za wjazd na zapalonym sygnalizatorze….. Dlaczego? skoro pociąg przejechał i rogatki w górze to po co mam stać i czekać aż lapka zgaśnie. A bo podobno może jeszcze nadjechać z naprzeciwka drugi pociąg – mówił pan w tv. to po cholere podniesione rogatki, skoro może drugi nadjechać? wychodzi na to że czy rogatki w górze czy nie to może pociąg i tak jechać. to po co rogatki i po… Czytaj więcej »

czytajac twoje bzdurne przemyslenia , jedno przychodzi mi do głowy- idiota

uzasadnij mi potrzebę świecenia sygnalizatora po otwarciu rogatki? na jakiej podstawie oceniasz mnie kretynie jako idiotę?.

Czerwone świeci się podczas podnoszenia, a nie po.

tak, bo „po” świeci ci nie czerwone!

na podstawie tego co wypisujesz, a jeżeli poczytasz inne komentarze do swych wypocin , to nie jestem jedyny

👍

zapraszam 7-8 na przejazd za strzelnicą. postoisz 16 minut to zmienisz zdanie, ewentualnie, o dowolnej porze, kiedy to na ul. wspólnej sznur aut stoi, a 200m dalej przejazd otwarty w tym czasie. Dziennie klika do kilkunastu razy przekraczam tory to chyba może mnie szlag trafić.
Ja nie piszę o tym aby na czerwonym się pchać , a o bezzasadnym wstrzymywaniu ruchu po przejechaniu pociągu. Widać do łba nie dociera…

To co odwalają piesi i rowerzyści na przejazdach przy zamkniętych rogatkach to dopiero popisy choć czasem kierowcy przebijają samych siebie.

Brak logiki! Rogatki się podniosły, a czerwone światło się jeszcze pali. Dlaczego? Jest to mylące dla kierowców. Rogatki się podnoszą to jedziemy, i tyle. Mandat 2000 zł. to wlepiać kierowcom jak jadą 123 w terenie zabudowanym!

co jest mylące ? jak byk stoi w przepisach , że dopóki palą się czerwone migające, dopóty zakaz wjazdu na przejazd – to jest mylące czy może kolejny rozumny inaczej, nie może pojąć prostej rzeczy ? razem z poprzednikiem na forum ~kierowca, piszecie bzdury, tamten baran zna na pamieć rozkład jazdy i wie , że rogatki zamykane są za wcześnie….

w chechle sygnalizator potrafi się zamknąć i do 15 minut przed przejazdem pociągu! SPRAWDZONE KILKUKROTNIE NA CYFROWYM ZEGARKU!
bzdury to sobie wypisujesz bezpodstawnie.

Może sprawdź na analogowym.

do analogowago zgubiłem korbkę.

jesteś pierdoła nie kierowca , typowy „polaczek janusz i szeryf ” kierownicy, dopóki zabiajcie się sami to mam was gdzieś , możesz wjechac nawet i stac na zamknietych rogatkach , ale jak wasze zachowania wpływają na innych , to zawsze będę traktował jak idiotów i prawdopodobnych zabójców innych użytkowników dróg

Obecnie za kierownicami nie uświadczysz prawdziwego kierowcę (w większości) bo prowadzą debile, tzw janusze i grażyny polskiej motoryzacji, mający wykonane na przepisy i bezpieczeñstwo czyjeś a i swoje. Policja robi robotę tylko mandaty za niskie a za bezczelność zabierać prawka na stałe i na egzamin.