Strona główna Aktualności Budowa nowej hali nabiera rozmachu. Koszt to ponad 15 mln zł

Budowa nowej hali nabiera rozmachu. Koszt to ponad 15 mln zł

21
foto: Starostwo Powiatowe w Pabianicach
Równo za rok, w sierpniu 2023 r,  do użytku będzie oddana nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach. Dziś w fundamentach budynku został umieszczony akt erekcyjny.

Druga hala sportowa w naszym powiecie będzie miała boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego. Będzie również wyposażona w ściankę wspinaczkową.

foto: Starostwo Powiatowe w Pabianicach

– To największa inwestycja budowlana w powiecie pabianickim – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – Budowa drugiej hali powiatowej będzie kosztowała ponad 15,5 miliona złotych. To obiekt o wysokim standardzie energooszczędności, dlatego jego utrzymanie nie będzie kosztowne, co w dzisiejszych czasach jest atutem. Nowoczesny budynek stanie na terenie szkoły, od strony ul. Kazimierza. Środowiska oświatowe i sportowe zabiegały od lat o budowę drugiej hali sportowej w powiecie pabianickim. Młodzież chce uprawiać sport, a zespoły nie mają gdzie trenować. Wiadomo już, że tutaj będą rozgrywane mecze piłki ręcznej. Umożliwia to syntetyczna nawierzchnia boiska, którą będzie łatwo umyć z kleju, który używają piłkarze ręczni.

Hala sportowa stanie na terenie szkoły, od strony ul. Kazimierza. Ma być zbudowana w wysokim standardzie energooszczędności. Sala widowiskowa zostanie przeszkolona od południowej strony. Budynek będzie wyposażony w szatnie z natryskami i sanitariatami oraz pomieszczenia dla trenerów. Dodatkowo w hali będą zainstalowane dwie kotary, którymi w razie potrzeby będzie można rozdzielić halę tworząc trzy mniejsze boiska.

foto: Starostwo Powiatowe w Pabianicach

Budowa obiektu sportowego pochłonie 15.540.000 zł. Nadzór inwestorski dla robót budowlanych wyceniony został na 148.215 zł. Dofinansowanie inwestycji pochodzi z Polskiego Ładu (10.348.245 zł oraz ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny w ramach ZIT RPO WŁ 2014-2020 (5.181.806 zł).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hala ok a gdzie basen? Chyba warto coś dołożyć i zrobić kompleks od razu.

Dołożyć 30 mln? 🙂

Hala 15 a basen 30? Niezły przelicznik

30 to tak skromnie licząc.

Jedna hala ma już ściankę wspinaczkową i nie można z niej korzystać. Raz, że nie ma pracownika, a dwa, że przeszkadzają zwinięte dywany…..

Warsztaty nauki zawodów !!!! To postawcie.!!!!

ile miejsc bedzie liczyła trybuna dla widowni????

A ile widownia dla trybuny?

A ile parking. ??
Jak na załączonym obrazku to gratulacje

Co ty chcesz? Radni się pomieszczą.

Świąt się zmienił na gorszy. Gdyby po II wojnie światowej, po 1945 roku próbowano by odbudować zniszczone miasta i wsie ale na dzisiejszych zasadach to w dalszym ciągu polska byłaby w ruinie. Teraz najważniejsze są miliony i kto i ile z tych milionów przytuli do swojej kieszeni tak przy okazji.
Kolejna inwestycja sportowa a ludzie w opiece społecznej dostają 20 złotych zapomogi.

Po II Wojnie Światowej nikt nikomu nie wręczał zapomogi, a jeść nie było co.

po II WS nie dostawali zapomogi, tylko za darmo zasuwali przy odbudowie lub za niewielki grosz – faktycznie, moze warto wrocic do sprawdzonych rozwiazan…

Tylko żeby zdążyli oddać do użytku przed wyborami 😀

15 milionów, tylko tyle? Ciekawe jakie napotkają trudności w budowie żeby cena była wyższa , przecież 15 to trochę za mało do podziału
Drugi temat to termin zakończenia prac w artykule jest błąd powinno być co najmniej sierpień 2024 , oczywiście jeżeli powstanie(•‿•)

Miał być basen i lodowisko a nie hala sportowa

lądowisko już jest

Świetna lokalizacja z jednej strony ul. Kazimierza w kocich łbach z drugiej ul. Bugaj też w kocich łbach.

Z trzeciej Kopernika, cała w asfalcie, z czwartej Piotra Skargi (z której zresztą będzie wjazd), też cała w asfalcie.

Ale sobie popływamy!!!!

Osobiście wolałbym basen i tyle, ta halą mojego głosu żaden obecny radny powiatowy nie zdobędzie, nie podoba mi się wizja wyznacza przez starostę w tej sferze.

Last edited 9 miesięcy temu by Aerospace