Strona główna Aktualności Z miasta Małe rondo czy duże? A może światła? Urzędnicy debatują nad skrzyżowaniem

Małe rondo czy duże? A może światła? Urzędnicy debatują nad skrzyżowaniem

32
Mają być konsultacje z mieszkańcami i dyskusje w gronie radnych. Na jaki temat? Poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic 20 Stycznia i Nawrockiego, gdzie częściej niż w innych miejscach dochodzi do kolizji i wypadków. Urzędnicy mają propozycje.

Zarządcą skrzyżowania jest starostwo powiatowe i właśnie ono zleciło zewnętrznej firmie przygotowanie koncepcji zmian, które zminimalizowałyby zdarzenia drogowe. Powstały trzy. Jedną z nich jest montaż sygnalizacji świetlnej.

– To kosztowałoby najmniej, gdyż około 1 mln zł i moim zdaniem takie rozwiązanie by się sprawdziło. Ale pod uwagę bierzemy też inne – mówi Henryk Brzyszcz, odpowiedzialny za drogi członek zarządu powiatu

Chodzi, a jakże, o budowę ronda. W tym przypadku są dwie koncepcje: małego i dużego (do tego miałaby być włączona ulica Szpitalna). Pierwsze, według szacunków, pochłonęłoby 2 miliony. Drugi wariant to większe pieniądze i większe wyzwanie, związane choćby z koniecznością wykupu gruntów, m.in. od miasta.

– W ciągu najbliższych miesięcy chcemy przedyskutować ten temat i zapytać o opinię samych pabianiczan, bo przecież oni jeżdżą przez to skrzyżowanie. Środki na realizację takiego czy innego rozwiązania zabezpieczylibyśmy w przyszłorocznym budżecie – dodaje Henryk Brzyszcz.
REKLAMA
Poprzedni artykuł12-latek zaalarmował o pożarze. Jego mama zaczęła już tracić przytomność…
Następny artykułW ZGM rok bez inwestycji. Nie ma na nie pieniędzy
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dyskusji na ten temat oraz wypadków i kolizji, to tam było już od groma i ciut, ciut.
Niech władze miasta nie rżną kolejny raz głupa, tylko biorą się do roboty !

Niech zabierają prawa jazdy tym którzy nie znają znaków: STOP, usta pierwszeństwa, nie wiedzą jak skręcać w lewo, maja problem z ocena odległości. Bo nawet jak postawia szlaban to jakaś gamoń w niego wjedzie.

Ano, zdarza się, jak to u ludzi bywa, ale nie tylko w Pabianicach.

a kto jest winien tych wypadków i kolizji? w ładze miasta czy tłumoki za kierownicą ?

Różnie bywa.
Nie daj Boże, aby tobie się zdarzyło, bo bywają też i różne tłumoki, więc nie fikaj po próżnicy.
A jeśli chodzi o władze miasta, to mogą olać wszystko, więc po co te wszystkie ronda ?

konkrety, kto siedzi za kierownicą , prezydent , radni ? ….. nie pisz głupot, skrzyżowanie jest bardzo dobrze oznakowane, trzeba się „postarać” , aby nawywijać, widocznie jesteś z tych tłumoków co to zawsze skręcają tylko w prawo , bo w lewo za trudno….

1. Temat artykułu dotyczy konsultacji i debaty nad skrzyżowaniem, tłumoku.
Mieszkańcy tego rejonu wielokrotnie monitowali, nawet w TV i właśnie tych zbyt wielu konsultacji dotyczył mój wpis, tłumoku.
Władze miasta wiedzą jak jest nie od dzisiaj i następne konsultacje, tłumoku ?
2. A ty nawet na wprost nie umiesz jechać, ani nawet pewno cofać tłumoku jeśli takie teksty ciągniesz, tłumoku !

i spoko , fajnie się z tobą gada

A z tobą nie bardzo, bo czytać nie umiesz i bzdury piszesz, tłumoku, ale póki co, tez spoko !

Ciekawe kiedy ktoś zajmie się tematem wjazdu do Tkalni na wprost basenu. Przecież to stwarza olbrzymie utrudnienia i zagrożenie.

To jest pikuś w porównaniu do 20 stycznia/Nawrockiego oraz Warszawska/Sikorskiego !

Tłumoki tego nie rozumieją. Tylko minusować potrafią.

JAK ZNALAZŁEŚ PRAWKO W CHIPSACH TO NAWET RONDA I ŚWIATŁA CI NIE POMOGĄ

A ty nawet bez Chipsów, czyli bez prawka i dyrdasz po wertepach !

jedyne słuszne to zakaz skrętu w lewo od strony cmentarza…

rondo, tylko nie takie przez, które da się przejechać na wprost, jak było na Myśliwskiej. Światła tylko spowodują korki, a ludzi jeżdżących na czerwonym świetle u nas nie brakuje.

Po co tam rondo? Po co tam światła? Kolejne miejsce wykorzystywane dla tamowania ruchu. W zupełności wystarczyły by paski akustyczne i zaślepiona Szpitalna. Według przepisów mamy wymuszenia. Według mnie to mamy dwie przyczyny. Nadmierna prędkość samochodów jadących Nawrockiego, w mojej ocenie sięgająca stu kilometrów na godziną lub więcej. Jazda na wprost przez skrzyżowanie z włączonym migaczem, kierowca sygnalizuje że skręca w 20 stycznia, chodź w rzeczowości skręca na następnym skrzyżowaniu, lub jadąc od warszawskiej sygnalizuje że skręca w szpitalną, a w rzeczywistości skręca w 20 stycznia. Wystarczy chwilkę na skrzyżowaniu postać aby to zauważyć.

Można także zastosować wyspy zmuszające do ograniczenia prędkości na określonych odcinkach i do tego odpowiednia organizacją ruchu – to powinno przynieść efekty. Wystarczy aby służby Starosty przeanalizowały rozwiązania stosowane w Europie. Policja powinna być zobowiązana do stałej kontroli prędkości na najbardziej niebezpiecznych ulicach. Tylko konsekwentne działania przywrócą rozum kierowcom.

Sygnalizacja świetlna to korki. Każde zatrzymanie pojazdu i ruszanie od zera to spalanie dużej ilości paliwa. Rondo rzadko wymusza zatrzymanie całkowite a ponadto trzeba zwolnic, czyli nie będzie myślenia przyspiesze to zdaze. Ogólnie zgadzam się z „obywatelem”. Czasu na myślenie było dużo teraz proszę działać.

proponuje takie światła jak teraz przy budowie ronda na świetlickiego. Samochody się zatrzymują 30 metrów od skrzyżowania i jest puszczany tylko jeden ciąg w jednym kierunku cyklicznie.
Ewentualnie zastosowanie bramek jak w chinach! https://img.joemonster.org/upload/rhf/oryginal_1809988844521b0yt_1161531039.mp4

Ależ oczywiście, że rondo i to koniecznie obejmujące Szpitalną. Rondo bez Szpitalnej to półśrodek. Takie sprawy trzeba kończyć raz a dobrze i kompleksowo.

Zgadzam się
Zrobić raz a dobrze.

Dobrze i kompleksowo? To nie w naszym mieście

No, to może w Chechle …

Wszędzie sprawdzają się ronda . Zlikwidować postój taksówek . Wykorzystać ten teren pod rondo. A taxi przenieść na nowe miejsce. Światła nie mają synchronizacji powodują korki, opoznienia i dodatkowy stres kierowców który to stres kierowcy wyladuja szybsza jazda, żeby zdążyć na czas, na miejsce . Będzie drożej to będzie. Nikt nie chcę ronda za 15 mln. Ale zrobić raz a dobrze ! Żeby działało żeby kierowcy wiedzieli co z tym zrobić. Żeby nie było posmiewiska z szykan, omijaczy Płaskich rond namalowanych farba. Żeby Emil z TVN nie musiał rozsławiac Pabianic 😉 Co roku policja walczy żeby mniej osób ginęli na… Czytaj więcej »

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, skąd się biora takie koszty?1 mln na skrzyżowanie ze światłami? Ostatnio w absurdach było, gdzies rondo a’la naleśnik, położony placek z kostki,średnica może ze 3 metry, koszt ponad 100 tyś ,można się bawić? To jest tak, jak urzędnicy mają za dużo pieniędzy , jestem ciekawy ile kosztowały te szykany na bugaju, vel slalom gigant na drodze, suuuuper bezpieczny

Lepszy będzie zakaz wjazdu samochodów.

Pabianice miasto rond i gamoni za kierownicą.

Rondo a nawet proponował bym ronda w całych Pabianicach,wykluczyć światła i to żadnych więcej w Pabianicach

A ja proponował bym rondo dookoła Pabianic.

Tak, a w środku tego ronda wielką palmę posadzić!

przecież jest tam już rondo! najmniejszym kosztem to wywalić taxi. zamknąć ten trójkąt i dać na okalających uliczkach ruchy jednostronne. powstanie trójkątne rondo prawoskrętne. wystarczy znaki postawić.
Jestem inżynierem w simach to się wypowiedziałem.

Uwaga ! Przeprowadzą konsultacje społeczne czy ma być rondo czy światła ! Hah..ludzie, gdzie my żyjemy ?! Wszędzie gdzie tylko można, gdzie ktoś ma rozum w głowie zamiast papki, budowane są ronda (tanie, ekonomiczne, nie wymagające drogiej obsługi w dalszych latach, nie powodujące co najważniejsze korków ). Na przedstawionym zdjęciu aż sie prosi wpasować rondo, które nie będzie kosztować milionów, no chyba że krawężniki ze złota zrobią, a beton użyty do budowy w połowie pójdzie na domy kolesi z urzędów :(. Czy my naprawdę nie mamy ludzi którzy potrafią trzeźwo i perspektywicznie myśleć o naszej przyszłości ?