Strona główna Aktualności Z miasta W ZGM rok bez inwestycji. Nie ma na nie pieniędzy

W ZGM rok bez inwestycji. Nie ma na nie pieniędzy

8
Kontynuacji prac na osiedlu 1000-lecia w tym roku nie będzie.
Tylko remonty i bieżące utrzymanie budynków przewiduje na ten rok Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pabianicach. Po ubiegłym, kiedy były pieniądze na inwestycje, zapowiada się w nich całkowity zastój.

Nie będzie nie tylko nowych przedsięwzięć – wiadomo, że mieszkańcy nie mogą też liczyć na kontynuację tego, co zostało już rozpoczęte. Jak zmiany na osiedlu 1000-lecia. Jesienią na zlecenie ZGM zaczęła się tam wymiana nawierzchni na uliczkach między blokami. Pierwsze efekty są, jednak na następne trzeba czekać. Do kiedy? Nie wiadomo.

– Na te prace dostaliśmy z magistratu dotację celową. Oczywiście chcielibyśmy je kontynuować, ale nasz wniosek o pieniądze został odrzucony. Nie mamy więc w planach żadnych inwestycji. Szykuje się nam trudny rok. Ale może w jego drugiej połowie pojawią się jakieś środki? – zastanawia się Magdalena Bryndziak, wicedyrektor ZGM.

Zabraknie też pieniędzy na wykonywanie przyłączy wodno – kanalizacyjnych i gazowych. Z tego samego powodu nie dojdzie do przebudowy jednego z budynków pod kątem zaadaptowania go na lokale użytkowe. ZGM wnioskował wprawdzie o środki z budżetu miasta także na te cele, ale bez powodzenia.

Dwanaście ostatnich miesięcy wyglądało zupełnie inaczej.

– Zrobiliśmy przyłącza wodno – kanalizacyjne do posesji przy ulicach: Kolbego 5, Poprzecznej 12, Łąkowej 4 i Warszawskiej 67, oddaliśmy do użytku budynek przy ulicy Sienkiewicza 6, inwestowaliśmy w nowe nawierzchnie, nie tylko na osiedlu 100-lecia, ale też na ulicy Ludowej. Poza tym wymienialiśmy okna, domofony, wstawialiśmy nowe bramy… – wylicza Małgorzata Bajer, kierownik działu technicznego w ZGM.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech zaczna likwidowac zbedne etaty a pozostali niech zaczna pracowac tak jak sie to robi w innych firmach to pieniadze sie znajda.

Jasne. Powinny być jednoosobowe firmy !

Skoro rok bez inwestycji to i pracownicy tego działu niepotrzebni na okres roku.

zwolnić i przyjąć gdy będą pieniądze młodych prężnych i bardzo doświadczonych

Młodzi i prężni, to na siłce a bardzo doświadczeni już na emeryturze…

Gdy PiS zlikwiduję samorządy to kasa się znajdzie? Czy kasy nie ma bo PiS jej już nie ma i nie przydziela samorządom.

wniosek został odrzucony bo? państwo nie mia piniędzy, cze że ktoś na odwal coś naskrobał? początek roku i pieniędzy brak! gdyby te spółki były prywatne to inaczej by to wyglądało. a tak kawa rano w południe i przed wyjściem do domu…..

Czy UM zacznie od własnych nieruchomosci i wymieni w nich piece? Co to znaczy ze nie ma pieniędzy na przyłącza w gaz i Wod-Kan!? Mamy 21 wiek! Trujcie dalej! Taka to polityka eko naszego magistratu!