Strona główna Na sygnale Pożary 12-latek zaalarmował o pożarze. Jego mama zaczęła już tracić przytomność…

12-latek zaalarmował o pożarze. Jego mama zaczęła już tracić przytomność…

0
fot. OSP Lutomiersk
Podtruta tlenkiem węgla 35-latka została przewieziona do szpitala na skutek pożaru, do jakiego doszło wczoraj po godz. 17.00 przy ulicy Głowackiego w Lutomiersku.

Ogień wybuchł w kotłowni budynku mieszkalnego, w którym oprócz poszkodowanej przebywał jeszcze w tym czasie jej 12-letni syn. To on, widząc, że mama zaczyna tracić przytomność, zaalarmował sąsiadów, a ci służby ratunkowe.

Na miejsce wyjechały dwa zastępy strażaków zawodowych i dwie jednostki OSP z Lutomierska (w sumie 15 osób). Gdy dotarli na miejsce, chłopiec, jego mama i sąsiadka, która ruszyła im na pomoc, byli już na zewnątrz. Wszyscy troje, z powodu podtrucia czadem, wymagali udzielenia pomocy.

W kotłowni paliło się składowane koło pieca drewno opałowe. Ze względu na duże zadymienie podczas akcji gaśniczej strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Użyli również kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania źródła ognia.

– Oprócz drewna spaliła się instalacja elektryczna, a pomieszczenie kotłowni uległo okopceniu. Straty wynoszą 10 tys. zł, wartość uratowanego mienia to 300 tys. zł – poinformował dyżurny komendy powiatowej PSP w Pabianicach.

Na ulicę Głowackiego wezwano również pogotowie. Ratownicy medyczni zajęli się poszkodowanymi, postanawiając ostatecznie o zabraniu 35-letniej kobiety do szpitala.

Działania zakończyły się przed godz. 19.00. Ja mówią strażacy, pożar wybuchł na skutek niezachowania ostrożności podczas rozpalania w piecu.

fot. OSP Lutomiersk
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments