Strona główna Na sygnale Kryminalne Mają złodzieja z Tkalni. To mieszkaniec Pabianic

Mają złodzieja z Tkalni. To mieszkaniec Pabianic

4
Policja pochwali się, że zatrzymała 21-latka z Pabianic, który rozbił szybę wystawową w centrum handlowym Tkalnia i ukradł kurtki ze sklepu sportowego. 
Podejrzany 4 stycznia 2020 roku rozbił dwie szyby wystawowe w witrynie sklepowej. Do uszkodzenia szyb użył kamienia. Wartość strat oszacowano na ponad 19 tys. złotych.

Dwa dni później przez wybitą szybę dostał się do wnętrza sklepu skąd skradł pięć sportowych kurtek o łącznej wartości 1500 zł.

Ustalenia policjantów wskazywały na to, że sprawcą obu przestępstw jest ta sama osoba. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili wizerunek sprawcy, którym okazał się 21 letni mieszkaniec Pabianic.

22 stycznia mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty uszkodzenia dwóch szyb wystawowych za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 oraz  kradzież z włamaniem do sklepu za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Ponadto mężczyzna dopuścił się dwóch wykroczeń przywłaszczenia i kradzieży telefonu ,za które będzie odpowiadał w oddzielnym postępowaniu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo dobrze. I tak za lekko jak dla mnie do uśpienia od razu.

Pomijając sam fakt kradzieży jestem ciekawy jak było zabezpieczone wejście przez wybitą szybe, skoro została ona wybita 2 dni wcześniej. Jeżeli była zostawiona dziura to przecież proszenie o kradzież lub zniszczenie towaru przez warunki atmosferyczne czy zwierzęta.

W szybie nie było dziury,dziurę zrobił przed samą kradzieżą.

Na nowej szybie umieścić ogromne zdjęcie z jego twarzą i napisem to ten wandal zniszczył szybę. Mandatu i tak nie zapłaci a jak to jakiś nierób to nie ma z czego ściągnąć a fotka zostanie na przestrogę innym głupkom.