Strona główna Aktualności Polityka Łuczak senatorem?

Łuczak senatorem?

1
Maciej Łuczak podczas rocznicy uwolnienia żołnierzy AK z siedziby UB przy ul. Gdańskiej.

Andrzej Owczarek z Platformy Obywatelskiej walczy o reelekcję w wyborach do Senatu RP. W izbie wyższej chce też zasiąść Maciej Łuczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Mamy wyniki z kilku Obwodowych Komisji Wyborczych. W lokalu wyborczym GS-ie przy Torowej (OKW nr 1) wygrał Łuczak. Głosowało na niego 363 wyborców. Owczarek dostał 308 głosów. W OKW nr 23 (Szkoła Podstawowa nr 17) też wygrał Łuczak 275 do 187. W lokalu nr 17, 3 głosami wygrał Łuczak. Remis padł w OKW nr 37 (Gimnazjum nr 3). Tam kandydaci dostali po 307 głosów.

W OKW nr 40 (SP 3) Owczarek wygrał 274 do 267. W OKW nr 2 (Torowa) Łuczak wygrał 307 do 279. OKW nr 5 (MDK) to również zwycięstwo Łuczaka – 214 do 207. Owczarek 30 głosów więcej zgarną w OKW 46 (Przedszkole Miejskie nr 13).

– Prowadzę również w jednym obwodzie w miejscowości Kazimierz. Tam był wynik 193 do 158. Nie wiem, jak w innych. Pozytywne sygnały dobiegają również ze Zgierza – mówi nam Maciej Łuczak, wiceprezydent Pabianic.

Po godz. 2.00 było prawie pewne, że wiceprezydent opuści pabianicki ratusz. Wyniki spływające z trzech powiatów: pabianickiego, łaskiego oraz zgierskiego, dawały Łuczakowi sporą przewagę. – Wygrałem w większości małych gmin, nawet w powiecie łaskim skąd pochodzi mój główny kontrkandydat.

Wszystko wskazuje na to, że 65-letni Andrzej Owczarek po 10 latach pożegna się z parlamentem.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanie ruszyli do urn
Następny artykułWygrały, ale nie zachwyciły (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie znam ani Owczarka ani Łuczaka, ale powiedzcie mi jakim trzeba być mega worem żeby w Pabianicach głosować na nauczyciela z Łasku?