Strona główna Sport Koszykówka Wygrały, ale nie zachwyciły (ZDJĘCIA)

Wygrały, ale nie zachwyciły (ZDJĘCIA)

0

Pabianickie koszykarki wygrały kolejny mecz w pierwszej lidze i zajmują drugie miejsce w tabeli.

Grot Alles Pabainice – KS Basket 25 Bydgoszcz 51:42 (14:15, 13:13, 16:9, 8:5)

Początek meczu był bardzo wyrównany i w połowie pierwszej kwarty na tablicy widoczny był wynik 6:5. W kolejnych minut drugi bieg włączyła Katarzyna Szymańska, która w krótkim czasie zdobyła 5 punktów. Gdy wydawało się (przy prowadzeniu 12:5), że pabianiczanki bez problemu wygrają pierwszą kwartę, za grę wzięły się zawodniczki z Bydgoszczy. Po udanych akcjach Klaudii Niedźwieckiej oraz Kariny Szybały KS Basket skończył pierwszą kwartę prowadzeniem 14:15.

Druga ćwiartka to kalka pierwszej części spotkania. Gdy gospodynie odrobiły straty i prowadziły 23:17, bydgoszczanki złapały wiatr w żagle. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 27:28. W szatni trener Sylwia Wlaźlak musiała mocno wpłynąć na swoje zawodniczki, bo druga część spotkania była już dużo spokojniejsza, szczególnie w obronie. Pabianiczanki wygrały trzecią kwartę 16:9 z czego połowę punktów zdobyła Sylwia Bujniak rzucając 2 razy za 3 punkty. W ostatniej kwarcie kibice nie mieli już zbytnio czego oglądać. O tym co się działo na boisku może świadczyć wynik 8:5 – rzadko spotykany w seniorskiej koszykówce. Sylwia Wlaźlak przyznała, że był to najsłabszy mecz w tym sezonie.

Kolejne 2 spotkania pabianiczanki zagrają na wyjeździe. Na własny parkiet wybiegną dopiero 15 listopada.

Grot Alles: Joanna Twardowska 2, Ewelina Okonek, Sylwia Bujniak 16, Joanna Szałecka 6, Aleksandra Wajler 6, Katarzyna Szymańska 8, Beata Paranowska 9, Magdalena Grzelak 4.