Strona główna Aktualności Biznes Lokalne akcenty na liście najbogatszych

Lokalne akcenty na liście najbogatszych

2
Jacek Furman, prezes "Aflofarmu" (fot. materiały prasowe firmy).

Miesięcznik Forbes opublikował listę stu najbogatszych Polaków 2018 roku. Znaleźli się na niej Jacek, Wojciech i Tomasz Furmanowie, właściciele Aflofarmu. W rankingu widnieją też inne nazwiska związane z powiatem pabianickim. 

Jacek, Wojciech i Tomasz Furmanowie uplasowali się na piętnastym miejscu. Ich majątek został oszacowany na 1 mld 990 mln zł. W zestawieniu najbogatszych Polaków 2016 roku zajęli wyższą niż teraz, siódmą pozycję, z majątkiem w wysokości 1 mld 610 mln zł. W 2017 roku, z nieznanych powodów, nazwisko Furman nie pojawiło się na liście w ogóle.

Pierwszą dwudziestkę najbogatszych Polaków 2018 roku zamykają Małgorzata i Maciej Adamkiewiczowie. To również potentaci w branży farmaceutycznej. Są właścicielami firmy Adamed, która ma swoje zakłady w Pabianicach i w Ksawerowie. Wartość ich majątku to 1,5 mld zł.

Trzydzieste trzecie miejsce w rankingu przypadło Maciejowi Wieczorkowi, który kieruje firmą Mabion. Siedzibą spółki jest Kompleks Naukowo – Przemysłowy Biotechnologii Medycznej w Konstantynowie Łódzkim. Firma zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem najnowszej generacji leków biotechnologicznych opartych na technologii, która stanowi fundament walki z najpoważniejszymi schorzeniami.

Spośród „sąsiadów” w zestawieniu miesięcznika Forbes figuruje również Antoni Ptak, właściciel centrum handlowego „Ptak” w Rzgowie. Uplasował się na szesnastym miejscu. Jego majątek wynosi 1 mld 800 mln zł.

REKLAMA
Poprzedni artykułInwestycja na dworcu. Zaczynamy odliczanie
Następny artykuł„Celny strzał – dziki świat”
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czyli największa kasa jest na produkcji prawdziwych leków i produkcji landrynków

Największa kasa jest w permanentnej reklamie środków o których nie wiedziałeś że sa ci potrzebne.