Strona główna Aktualności Lista na dofinansowanie do in vitro już zamknięta

Lista na dofinansowanie do in vitro już zamknięta

1
Starostwo Powiatowe w Pabianicach poinformowało właśnie, że wybranych zostało 25 par, które będą mogły skorzystać z dofinansowania na leczenie niepłodności. Tym samym pula na ten rok została wyczerpana, a chętne pary będą musiały poczekać do przyszłego roku.

Dotacja na leczenie metoda in vitro przyczyniła się do tego, iż w naszym powiecie w ciągu ostatnich 4 lat na świat przyszło 13 chłopców i 17 dziewczynek.

– W sumie już 100 par z powiatu pabianickiego znalazło się w projekcie i otrzymało dofinansowanie na leczenie bezpłodności. Co rocznie In Vitro kosztuje powiat 150.000 zł – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – Te trzydzieścioro dzieci to jednak nie wszystko, bo wiemy, że kolejnych kilkanaście par, które poddało się tej metodzie, spodziewa się potomstwa.

Program dofinansowania In Vitro dla mieszkańców powiatu pabianickiego jest realizowany przez klinikę Gameta Łódź. Aby dostać się do programu pary musza spełnić kryteria:

Kobieta musi mieć między 20 a 40 lat, pary pozostają w związku małżeńskim i partnerskim (zgodnie z definicją partnerstwa określoną w art.2 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 roku o leczeniu niepłodności), w dniu kwalifikacji do programu para mieszka w naszym powiecie. Kwalifikacje są zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, aktualną wiedzą medyczną i przepisami ustawy o leczeniu niepłodności.

Pięcioletni program in vitro będzie kosztował 750.000 zł i skorzysta z niego 125 par. Para, która zostanie zakwalifikowana do programu może otrzymać 5 tys. zł dofinansowania na jedna próbę, a mają możliwość skorzystania z trzech prób.

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super! Wszystkim parom życzę powodzenia:)