Strona główna Aktualności Jedyny skatepark w powiecie został dziś otwarty

Jedyny skatepark w powiecie został dziś otwarty

2
Nowy skatepark znajduje się na placu Wolności, na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Można z niego korzystać bez ograniczeń – ani czasowych, ani wiekowych. To jedyny tego typu obiekt w powiecie pabianickim.

Samo otwarcie, wcześniejsze niż przewidywała to umowa z wykonawcą, było pełne atrakcji. Zadbali o nie zaproszeni przez urzędników riderzy, którzy przyjechali do Konstantynowa Łódzkiego specjalnie na tę okazję. Był m.in. Olaf Żołna, mistrz hulajnogi, brązowy medalista Mistrzostw Polski oraz świetni deskorolkarze.

Jest całkiem spory, bo zajmuje powierzchnię niemal 550 metrów kwadratowych i częściowo pomalowany. Ale nie jednolitym kolorem. Wszystko zostało starannie przemyślane i zrealizowane, a to zasługa Kruka. Wzrok przyciągają przede wszystkim dwa elementy – arbuzowy bowl i cytrynowy quarter.

Skatepark jest wielofunkcyjny i można w nim jeździć na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz BMX-ach

Miasto, na zlecenie którego została zrealizowana inwestycja zadbało również o małą architekturę – na terenie obiektu są ławki i kosze na śmieci.

Skatepark pochłonął 1 mln zł, jednak 1/3 tej kwoty, a dokładnie 340 tys. zł stanowiło dofinansowanie ze środków zewnętrznych, przeznaczonych na przeciwdziałanie skutkom pandemii koronawirusa – gmina Konstantynów Łódzki otrzymała nagrodę w konkursie „Rosnąca odporność”.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Myślałem że skate park w Chechle Drugim leży w powiecie pabianicki bo jest już tam dobre kilka lat. Więc słowo jedyny jest jak najbardziej na miejscu.

I jest to bardzo miła wiadomość!