Lider za silny

0

Druga porażka z rzędu ubiegłorocznych mistrzów województwa – PKK’99 Pabianice.

KKS Pro-Basket Kutno – PKK’99 Pabianice 69:58 (21:14, 16:13, 22:13, 10:18)

Tym razem dla podopiecznych Wiesława Wincka za silny okazał się lider tabeli – KKS Pro-Basket Kunto. Mecz wyjazdowy otworzyły punkty zdobyte przez Defecińskiego, ale potem punktowali tylko rywale i w 5. min prowadzili już 14:2. Wtedy celnie rzucili Orłowski i Grabowski, dzięki czemu zrobiło się 14:6. Końcówka pierwszej kwarty była już punkt za punkt i miejscowi wygrali ją 21:14.

Druga kwarta zaczęła się od dwójki Mudzo i było 16:21. Wtedy celnym wolnym dla rywali popisał się Łukasiewicz, ale seria naszych punktów (Grabowski, Defeciński, Jędrzejewski) spowodowała, że w 14. min był remis po 22! Niestety nie trwało to długo, bo miejscowi też odpowiedzieli serią i w 16. min prowadzili 30:22. W 18. min udało nam się zbliżyć na 27:32 po wolnych Grabowskiego, ale końcówka należała do KKS-u, który na przerwę schodził z prowadzenie 37:27.

Po przerwie na 39:27 podwyższył Lewandowski, ale koszykarze PKK nie odpuszczali. Po wolnych Orłowskiego i punktach Defecińskiego w 23. min było 32:39. Druga część kwarty to koncert gospodarzy, którzy odjechali z 33:40 na 35:55, co w zasadzie zadecydowało o losach meczu.

Ostatnią kwartę nasi wygrali 8 punktami (18:10), ale straty były już zbyt duże i cały mecz przegraliśmy 58:69. Gospodarze wygraną w meczu zapewnili sobie rzutami za trzy, z których zdobyli aż 18 pkt. przy ledwie 3 pabianiczan.

KKS: Pawlak 19, Poznański 11, Lewandowski i Sobczak po 10, Świątkowski 7, Łukasiewicz, Smakowski po 3, Ćwirko-Godycki, Filiński, Kołodziejczak po 2, Rejniak, Drożdż.

PKK: Frątczak 14, Orłowski 11, Defeciński 10, Grabowski 9, Jędrzejewski 6, Mudzo 4, Szczerkowski, Ratajczyk po 2, Wojciechowski, Stępnik, Szmidt, Wlazło.

KKS z kompletem 4 zwycięstw pozostaje liderem, a PKK po 3 meczach ma 1 wygraną i zajmuje 3. miejsce (w lidze gra 5 drużyn).