Strona główna Styl życia Fitness i rekreacja Licznik rowerowy – wybór zależny od indywidualnych potrzeb

Licznik rowerowy – wybór zależny od indywidualnych potrzeb

0

Jazda na rowerze stanowi atrakcyjną formę aktywności fizycznej, ale to również sport wyczynowy. Profesjonaliści, amatorzy biorący udział w zawodach i niedzielni turyści chętnie sięgają po różnorodne akcesoria rowerowe, do których zalicza się również licznik. Jaki licznik wybrać? Na jakie funkcje należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Funkcje, w które powinien być wyposażony każdy licznik

Najprostszy w montażu jest licznik rowerowy bezprzewodowy, który nie wymaga przeciągania i ukrywania kabli. Obecnie liczniki bezprzewodowe są niemal tak samo skuteczne jak przewodowe. Jakość sygnału umożliwiającego wyświetlanie danych zależy jednak od klasy licznika. Droższe propozycje renomowanych marek są sprawdzone i polecane przez zawodowców. Do popularnych rozwiązań należy między innymi licznik rowerowy sigma. Wybór urządzenia jest zależny od osobistych potrzeb, a także możliwości finansowych. Osoby, które raz na jakiś czas wybierają się na wycieczkę nie muszą wyposażać się w licznik z wieloma funkcjami. Z kolei osoby rozpoczynające intensywniejsze treningi powinny zadbać o wybór urządzenia pokazującego kilka istotnych wartości – w tym przypadku trzeba zainwestować kilkaset złotych. Producenci oferują również rozbudowane liczniki kosztujące nawet około 2 tysięcy złotych. Tylko profesjonalistom przydają się informacje dotyczące szeregu złożonych czynników, dlatego nie dla każdego jest to słuszna inwestycja. Przy zakupie znacznie tańszego odpowiednika warto pamiętać, że powinien pokazywać następujące parametry: zegar, dystans, czas jazdy, a także prędkość. Ważne jest wyszczególnienie prędkości aktualnej, średniej i maksymalnej.

Nawigacja GPS – opcja dla wymagających

Przemierzanie znanych dróg nie stwarza żadnych problemów, ale gdy decydujemy się na przejazd nieznanymi trasami, warto zadbać o dobrą orientację w terenie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi licznik rowerowy z nawigacją GPS. Oczywiście licznik tego rodzaju jest droższy niż model z podstawowymi funkcjami, ale jazda po nieznanym terenie staje się dzięki niemu bezpieczniejsza. Warto zwrócić uwagę, czy ma podświetlany ekran – w przeciwnym razie wieczorem będzie trudno odczytać dane GPS. Bogaty wybór przewodowych i bezprzewodowych liczników znajduje się pod adresem https://seltrade.pl/liczniki-rowerowe. Na stronie można znaleźć urządzenia w zróżnicowanych cenach i dopasować odpowiedni model pod kątem indywidualnych potrzeb.

Jazda na rowerze w deszczu – jaki licznik?

Podczas jazdy na rowerze jest się narażonym na działanie różnych czynników atmosferycznych. Czasem wycieczka lub trening odbywa się w palącym słońcu, a kiedy indziej w deszczu. Woda jest czynnikiem, który może powodować uszkodzenie licznika, dlatego dla osób, które często korzystają z aktywności rowerowej polecane rozwiązanie stanowią wodoodporne liczniki rowerowe. Dzięki wodoszczelności ekran urządzenia nie zaparuje i w każdych warunkach będzie można odczytywać wszystkie parametry.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments