Strona główna Aktualności Z miasta Mamy nagrodę. Za pozyskiwanie pieniędzy

Mamy nagrodę. Za pozyskiwanie pieniędzy

11
fot. Urząd Miejski

Na tle innych miast regionu łódzkiego Pabianice są bezkonkurencyjne w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej. Dowodem tego jest przyznany miastu certyfikat.

W Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się wczoraj gala z okazji 20-lecia sejmiku województwa łódzkiego. Wzięli w niej udział m.in. samorządowcy, parlamentarzyści, społecznicy, artyści i sportowcy. Uroczystość stała się okazją do wyróżnienia samorządów, które najlepiej pozyskują unijne pieniądze. Wśród miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców nasze zdobyło ich najwięcej.

Certyfikatami uhonorowano jeszcze dwanaście innych samorządów. Kryteriami oceny były wysokość przyznanych funduszy oraz liczba projektów, które otrzymały finansowe wsparcie.

Te najważniejsze dla Pabianic, które są lub będą realizowane, to: termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, „Łódzki Tramwaj Metropolitalny” (m.in. przebudowa torowiska), „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” (zakup autobusów hybrydowych, biletomatów, ścieżki rowerowe, interaktywne tablice na przystankach), projekt „e-Pabianice” (transmisje on – line obrad rady miejskiej, mobilna aplikacja „grobonet” i infokiosk, który ułatwi mieszkańcom znalezienie grobu bliskiej osoby).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I gratulacje!

A czy będzie też nagroda za największe w regionie zadłużenie???? Bo coś cicho o życiu na krechę w Pabianicach

pisi malkontent inaczej nie mógłby zareagować na info o sukcesie rządzących. To już taka przypadłość. Stan umysłu.

Wiem princeofshit, że lubisz się brandzlować wiedzą ze świata matrix ale tu jest realne życie. A w realu miasto zadłużone jest już na około 130 mln zł i ty także ośla łąko będziesz musiał to bankom spłacać przez najbliższe parę lat. Mówi ci to coś????

A tak na spokojnie i poza matrix-em, ale oczywiście całkowicie realnie, to dlaczego zadłużanie kraju jest „cacy”, a zadłużanie miasta jest „be”? Przy zmianie władzy Polska miała ok. biliona długu publicznego, wygenerowanego przez 8 lat poprzednich rządów, co było jednym z gwoździ do trumny poprzedniej ekipy. Według ostatnich danych Eurostatu, po trzech latach nowych rządów mamy …. 6 BILIONÓW!!!!! Zatem czy tego długu inne (zadowolone) ośle łąki nie będą musiały spłacać? Co zaś się tyczy zadłużania miasta, to za każdą wydaną złotówkę, dostajemy dwa złote z „parszywej” UE, zatem zadłużenie jest inwestycyjne, bo więcej pieniędzy do nas napłynie, niż wydamy.… Czytaj więcej »

Tylko co innego jest zadłużać się i inwestować w rozwój, bo wiesz, że to w dłuższym okresie ci się zwróci i warto to zrobić, a co innego zadłużać miasto na malowanie przysłowiowych kwiatków, bo z tego zysku dla nikogo nie będzie, a kasę oddać musisz. Pytanie: z czego???????? Widzisz tu jakiś napływ kapitału do miasta? Nowe miejsca pracy? Coś co daje ludziom (i miastu tym samym) dodatkowe środki????? Bo ja nie widzę. Tak jak w domu: zaciągnięcie kredytu na pomalowanie domu nie przyniesie ci zysku. ŻADNEGO!!!

@Nolan
Z tym malowaniem chałupy, to kiepski przykład.
Otwórz agencję-t, hoduj konopie albo obracaj dopami, będziesz miał zysk…

Kolejny raz udowodniłeś matołku, że z myśleniem ci nie po drodze, a twe wpisy są na poziomie gimbazy. Z osobą ułomną nie będę wchodził w dyskurs, bo to obraża moją inteligencję.

co obrażają? Yntelygencję? : )))) Trzeba najpierw ją mieć

Szczere gratulacje. Większe Wam złoże, gdy dostaniecie nagrodę za „Wykorzystywanie funduszy” lub po ludzku będę widział efekty. Brawo i nie przejmować się tymi co narzekają. To zwykle NIEUDACZNICY.

Cieszę się tylko ten wkład własny pozyskany z pożyczonych pieniędzy …
Dobrym pomysłem byłoby zainwestowanie w przyciągnięcie inwestorów bo w końcu nie samym Aflofarmnem Pabianice przeżyją.