Strona główna Aktualności Z miasta Lewityn chce być jeszcze ładniejszy. I ma na to pomysł

Lewityn chce być jeszcze ładniejszy. I ma na to pomysł

6
Bardzo możliwe, że na Lewitynie pojawi się nowa atrakcja – kolorowe, pływające fontanny. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozważa ich zakup od dłuższego czasu, teraz jest na to realna szansa. Cieszyłyby oczy pabianiczan, ale pełniły też jeszcze jedną, ważną rolę. 

Czy pomysł spodoba się mieszkańcom? Będzie można go ocenić już w najbliższy poniedziałek (2 września). Tego dnia Lewityn zaprasza na prezentację czterech pływających fontann, ze zmieniającym się oświetleniem. Zacznie się ona o godz. 18.00 i potrwa do godz. 22.00 (w pobliżu wodnego placu zabaw). Pokaz wykona firma z Konina, która specjalizuje się w projektowaniu, montażu i serwisowaniu takich urządzeń.

– Robiliśmy rozeznanie na rynku i firm z podobnym profilem działalności nie ma zbyt wiele. W sumie poprosiliśmy trzy o przygotowanie ofert. Czekamy, co nam zaproponują – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

Pływające fontanny widnieją na jednym z wniosków złożonych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Czy otrzymają wystarczająco dużo głosów, aby zakup doszedł do skutku, okaże się w drugiej połowie października.

– Wcześniej nie mieliśmy na to środków, a służyłyby pabianiczanom w dwojaki sposób. Po pierwsze pod względem wizualno – estetycznym. Ale też warto zauważyć, że fontanny mają dodatkowy atut – napowietrzają wodę, zwiększając w niej zawartość tlenu. Tym samym zmniejsza się ryzyko pojawienia się sinic, z którymi musimy ciągle walczyć – dodaje dyrektor.

Ze względu na fakt, iż przyłącze energetyczne znajduje się koło wodnego placu zabaw, nowa atrakcja miałaby być zamontowana na pierwszym stawie.

REKLAMA
Poprzedni artykułKontrole przy szkołach z zastrzeżeniami
Następny artykułGaśnica proszkowa przydała się kierowcy…
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

no i spoko, no i fajnie.

Januszki narzekający, że „miasto piniendze wydaje kurła na głópoty zamiast na poczebne inne rzeczy…!” – znajdziecie jakiś minus? 😉

A to aż tak bardzo jest potrzebna w tym momencie pływająca fontanna w mieście, że wydawanie kasy na nią nie jest głupotą? Jedynym plusem jakim widzę jest napowietrzanie wody. Estetyka moim zdaniem może jeszcze poczekać gdy w kieszeni mieszkańców pustki i są ważniejsze wydatki. Dom też odmalowujesz gdy ściany się sypią? Czy najpierw naprawiasz ściany by odmalować dom?

Fontanna to świetny pomysł, bardzo mnie cieszy kiedy podatki idą na estetykę miasta, a nie tylko do kieszeni „biedniejszych” obywateli…

Wy się weźcie w końcu za tą Zamkową. Miała być piękna główna ulica, przystanki z planami co i jak. Jak narazie cisza i zero konkretów. PATObianice brak słów

Pan prezydent powinien najpierw zająć się miejskim smogiem, żeby można było spacerować po Pabianicach także jesienią i zimą bez obawy o zatrucie.

Czy pabianice chcą zrobić fontanny na miarę tych słynnych fontanny z Dubaju jeżeli już coś mają robić to niech zrobią to porządnie to znaczy tak jak w Dubaju anie jakaś fontanna zwykła taka jak w parku koło zamku bo to wyjdzie to co zwykle czyli nic albo nuda a to ma być coś na miarę 22 wieku na przykład woda tańcząca w rytm muzyki i ma być to wielkie najlepiej na co najmniej płu basenu to znaczy wody w lewitynie jeżeli ktoś się ze mną zgadza to niech pisze w komentarzach pozdrawiam wszystkich