Strona główna Aktualności Z miasta Kontrole przy szkołach z zastrzeżeniami

Kontrole przy szkołach z zastrzeżeniami

13
fot. straż miejska
Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w rejonie pabianickich placówek oświatowych pojawili się strażnicy miejscy. W jakim celu? Aby przyjrzeć się ich okolicy pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kontrolę przeprowadziła sekcja prewencji. Sprawdzano m.in. oznakowanie oraz przejścia dla pieszych. I okazało się, że w kilku miejscach były zastrzeżenia – chodziło o słabą widoczność nieodnawianych od dawna pasów.

– Dotyczyło to szkół podstawowych nr 2, 3, 8 i 17 oraz Zespołu Szkół nr 3. Wszystkie uwagi zostały zgłoszone odpowiednim zarządcom dróg – wyjaśniają strażnicy.
REKLAMA
Poprzedni artykułW drodze do Łodzi i z powrotem będziemy musieli uważać
Następny artykułLewityn chce być jeszcze ładniejszy. I ma na to pomysł
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na skrzyżowaniu Nawrockiego/Skargi powinien być pan Stopek. To co tam wyprawiają kierowcy rano, gdy dzieci idą do szkoły woła o pomstę do nieba… Zdecydowanie dużo więcej dzieci tu przechodzi przez niebezpieczne dla nich skrzyżowanie, niż na 20 Stycznia, naprzeciwko „16”, gdzie brak skrzyżowania, a „Stopek” jest

Przecież p.Stopek jest przy SP17 na Nawrockiego

Zgadza się. Dlatego piszę o skrzyżowaniu, a nie samym przejściu na Nawrockiego. Kierowcy, żeby przeciąć tę ulicę jadąc Skargi i wbić się pomiędzy sznur samochów wariują. Stopek powinien krążyć przy skrzyżowaniu. Gro dzieci, które przechodzą przy Nawrockiego, najpierw musi pokonać skrzyżowanie

Szkoda wielka, że strażnikom miejskim nie przyszło na myśl bezpieczeństwo przy Szkole Podstawowej Nr 15. Zaparkowane auta na chodnikach nie pozwalają zarówno kierowcom jak i dzieciom bezpiecznie określić sytuacji. Nie mówiąc już o przejściu przez ulicę Narutowicza. Pędzące auta ulicą Narutowicza nie raz stwarzały poważne zagrożenie. Czy musi tam dojść kiedyś do tragedii?

Kiedyś pamiętam, że Yanosik miał taką akcje, że dawał jakieś dodatkowe punkty, czy coś takiego, jak się wolno koło szkoły jechało. Do Polaków to chyba lepiej z marchewką niż z kijem.

Nie za późno na kontrolę. Były dwa miesiące. – się Strażnicy ockneli.

Miałem to samo napisać. Ale wcześniej ich praca przeszła by bez echa, to szkoda pary. A teraz jest bum bo nowy rok szkolny to trzeba błysnąć!

to nie ich obowiązek tylko zarządcy drogi. Znowu ich zaskoczyło w ZDiZM ze za tydzień rozpoczęcie roku szkolnego i należało by sprawdzić oznakowania przy szkołach i przedszkolach. a Może się coś stanie lub ktoś zgłosi i wtedy da im ktoś znać, że czegoś nie ma. Po co ruszać cztery litery z za biurka. Tak przecież jest gorąco na dworze 🙂

Może lepiej nie kusić losu kontrolami, bo jeszcze te szkoły pozamykaja. Nie wytrzymam tyle czasu z moim dzieckiem w domu. Ratunku…

zawsze możesz przestać je szczepić!

Dobra „akcja”ale może by tak też sprawdzać młodzież pod kątem używek?.Później jest min.”rodzice nie pilnują,nie sprawdzają”Podwyżki są dla wyższych służb z Naszych podatków.I co Nam po tym?Jedynie tragedie I skandale.No jeśli Ktoś nie zgodzi się ze Mną(wolność słowa)to zrozumiem.Tylko później nie miejcie pretensji do dyrekcji szkół oraz policji,straży miejskiej.

a to co CZARNUCHY beda sprawdzac czy za szybko sier nie jezdzi po trawniku kolo szkoly ZENADA
lepiej wezscie sie za ludzi co smieci do lasu wioza i zostawiaja a nie pierdolami sie zajmujecie
„Aby przyjrzeć się ich okolicy pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.” ja proponuje fotoradar przy wjezdzie do kazdej szkoly i nie trzeba bedzie czarnuchow wysylac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DAJCIE IM LEPSZE ZAJECIE NIZ PIERDOLAMI SIE ZAJMUJA,proponuje jeszcze wysokosc i klase trawy sprawdzic przy szkole czy spelnia wymogi urzedasow

Nie za późno. Bo zarządca drogi jest za to odpowiedzialny a nie straż miejska. Ktoś ma to w obowiązkach swojej pracy i powienin ruszyć tyłek z za klimatyzowanego biuórka i sprawdzić jak to wszystko wygląda zeby moje dziecko mogło bezpiecznie iść do szkoły. Dostaje za to sporą kase a nie wykonuje to co powinien. Jak by to ode mnie zależało to bym zrobiła taką kontrole 2 godziny przed rozpoczaciem roku szkolnego . Moze ktos by odpowiadał w koncu za to co powinien robić. A tak dobrze że strażnicy wyprzedzili wszystkich i sami z siebie to zrobili choć nie musieli bo… Czytaj więcej »