Strona główna Aktualności Z miasta Legalne picie pod chmurką. Ustalono zasady

Legalne picie pod chmurką. Ustalono zasady

1

Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – między innymi nad tym obradowali dzisiaj na sesji miejscy radni. Gdzie i kiedy będzie można pić napoje wyskokowe bez ryzyka mandatu?

Tę kwestię ściśle ureguluje uchwała, w której wskazano takie miejsca. To tereny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarówno przy ul. Grota Roweckiego 3, jak i na Lewitynie, plac na Starym Rynku, park im. Słowackiego oraz park Wolności. Alkohol pod chmurką będzie tam jednak dozwolony tylko w trakcie festynów i innych imprez kulturalno – rozrywkowych. Podczas ich trwania przewidziane są natomiast kampanie promujące trzeźwość kierowców i inne akcje o charakterze profilaktycznym.

Za przyjęciem tej uchwały opowiedziało się 18 osób, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Druga związana z alkoholem dotyczyła zezwoleń, jakie miasto może wydać na jego sprzedaż w sklepach i lokalach gastronomicznych. Ustalono, że maksymalna liczba wyniesie 640, spośród których 240 to zezwolenia na alkohol do 4,5% oraz piwo, 200 na ten mocniejszy (od 4,5% do 18%), a kolejne 200 na wysokoprocentowy (powyżej 18%). W tym przypadku wynik głosowania wyglądał inaczej – 8 radnych było „za”, 1 „przeciw”, a 10 wstrzymało się od głosu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pewnie wstrzymał się PiS który nigdy nie ma zdania by móc w razie wtopy zrobić na gorszą zmianę he he. Jesteście najlepsi hi hi pozdrawiam.