Strona główna Aktualności Z miasta Latarnie jak brzozy zaświecą w maju

Latarnie jak brzozy zaświecą w maju

6

Na Lewitynie zbudowane zostanie nowe oświetlenie zachodniej części pierwszego stawu, do mostu, wzdłuż projektowanej alejki.

Jak informuje urząd miejski, do jej oświetlenia posłuży jedenaście 5-metrowych słupów kompozytowych z podświetleniem wewnętrznym, przypominających wyglądem korę brzozy, zakończonych aluminiową oprawą.

– Źródłem światła będą diody LED. Kompozytowe słupy są wytrzymałe i nie ulegają korozji, a oprawy ze źródłami LED są energooszczędne, co przekłada się na koszty eksploatacji. Takie latarnie-drzewa zamontowano m.in. w Chorzowie. Oświetlenie dotychczasowych alejek pozostanie bez zmian – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta.

Jeśli starczy pieniędzy, na pierwszym stawie pojawi się nowy pływający pomost rekreacyjny, przy którym będą mogły cumować kajaki i rowery wodne. W przetargu na budowę oświetlenia oferty złożyło 11 firm, cztery w przetargu na dostawę i montaż pomostu rekreacyjnego. Nowe oświetlenie i pomost mają być zamontowane do połowy maja.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy pabianicki PIS nie zawetuje brzozy? Mają z nią na pieńku

Na pieńku to mają mózgi tacy goście jak ty i nazywa się to syndrom „latającej brzozy” na 30 metrach nad ziemią! Głupich nie sieją, nie?

Oj ;( Ciekawe czy będą jakieś 'wybuchowe’ atrakcje na tym nowym lewitynie

Będzie wybuchowo po Twoich b ch

Naprawdę dziwnie się czuję mieszkając na Chorzowie i widząc wejście do mojej szkoły tutaj O.o

„Ja Brzoza, ja Brzoza, Grab, jak mnie słyszysz?”. W kraju, gdzie podsłuchy są (prawie) legalne, tak się samo przypomniało