Strona główna Sport Sport młodzieżowy Dobry weekend Jutrzenki

Dobry weekend Jutrzenki

0

Trzy młodzieżowe grupy Jutrzenki Bychlew grały w miniony weekend w turniejach halowych.

Najlepiej spisała się pomarańczowa drużyna rocznika 2006, która wygrała turniej w Zduńskiej Woli. W zawodach organizowanych przez tamtejszą szkółkę piłkarską „Diament” brało udział 7 drużyn rywalizujących systemem każdy z każdym. W stawce tej bezkonkurencyjni okazali się młodzi zawodnicy z Bychlewa, którzy nie przegrali ani jednego meczu (3 wygrane i 3 remisy) oraz nie stracili w całym turnieju ani jednej bramki.

Drugi zespół rocznika 2006 prowadzony przez trenera Krzysztofa Małkusa brał udział w mocno obsadzonym turnieju organizowanym przez GKS Bełchatów, w którym rywalizowało 12 zespołów z całej Polski. Oprócz gospodarzy grały uznane marki jak Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, a także AP Piotra Reissa, Skra Częstochowa, Ajaks Częstochowa, Lechia Tomaszów, Boruta Zgierz oraz KKS Koluszki. Gracze z Bychlewa zajęli w grupie 3. miejsce (2 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka), dzięki czemu awansowali do grupy mistrzowskiej i walczyli o podium. W półfinale po niezwykle emocjonującym spotkaniu minimalnie lepsza okazała się Lechia Tomaszów (późniejszy zwycięzca turnieju). Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1 po regulaminowym czasie gry, a w dogrywce rozgrywanej systemem szwedzkim (do złotego gola, co minutę z boiska schodzi jeden gracz) bychlewianie ulegli ostatecznie 1:2 gdy na boisku zostało po dwóch zawodników. W „małym” finale także 1:2 Jutrzenka uległa natomiast gospodarzom, GKS-owi Bełchatów.

Swój debiutancki turniej zanotowali zaś gracze z drużyny rocznika 2008 i młodsi. Podopieczni trenera Michała Wieczorka zajęli 6. miejsce w rozgrywanym w Pabianicach turnieju o puchar prezesa Lumileds.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments