Strona główna Aktualności Z miasta Laser za pół miliona zł trafił na urologię

Laser za pół miliona zł trafił na urologię

6
Na oddział urologiczny Pabianickiego Centrum Medycznego trafił nowy laser holmowy, za pomocą którego można między innymi skuteczniej niż dotychczas kruszyć kamienie w układzie moczowym.

Nowoczesny sprzęt kosztował 460 tysięcy złotych i został zakupiony dzięki fundacji „Zdrowie dla Mieszkańców Pabianic” prowadzonej przez ordynatora oddziału urologicznego – Grzegorza Krzyżanowskiego.
Pabianicki oddział urologiczny jest jednym z dziewięciu w całym województwie, rocznie przyjmuje około 1300 pacjentów z wielu powiatów. Wykowanych jest u nas około 2000 zabiegów.

– Dzięki postępowi technologicznemu sprzęt ten jest czterokrotnie mocniejszy, możemy znacznie szybciej kruszyć kamienie. Zabieg trwa krócej i może być wykonywany w większej ilości wskazań. W województwie na tę chwile są dwie takie aparatury – mówi doktor Wiktor Kępa.

Fundacja doktora Grzegorza Krzyżanowskiego przez blisko 25 lat swojej działalności przekazała na rzecz służby zdrowia około 20 mln złotych.

REKLAMA
Poprzedni artykułRoztrzaskane auta na ul. Moniuszki. Kierująca wymusiła pierwszeństwo
Następny artykułPożar na parkingu. 210 tys. złotych strat
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wszyscy, no prawie wszyscy płacimy wielką kasę na ochronę zdrowia a i tak aby być dobrze zbadany ciągle ktoś kupuje sprzęt medyczny że społecznych zbiórek.

Z NFZ i tak nie będziesz dobrze zadbany bo będziesz rok w kolejce czekał.

No to się zgadza, zbiórki społeczne. No ale niestety na NFZ najbliższy termin za jak myślisz???? Pół roku, no ale za gotówę to na już. Więc wychodzi na to, że gdyby nie te wszystkie zbiórki to było by g….wno, WIĘC K…WA PYTAM PO CO TEN NFZ????

Owsiak pół wyposażenia kupił 🙂

Kupiłby i całe, ale kupę kasy wydał na banery wyborcze.

No i?