W 14. kolejce łódzkiej okręgówki piłkarze Artura Dziuby grali na wyjeździe ze świetnie w tym roku dysponowanym Startem Brzeziny. W przypadku zwycięstwa zieloni mogli zrównać się punktami z zajmującymi trzecie miejsce gospodarzami.
Start Brzeziny – Włókniarz Pabianice 2:1 (1:1)

Obie drużyny radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze, zatem od początku kibice byli świadkami śmiałych ataków. Niestety dla pabianiczan, w 12. minucie świetnym strzałem zza pola karnego popisał się były gracz Włókniarza Maciej Kwaśniak, który dał swojemu nowemu klubowi prowadzenie.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo ze zdobytej bramki, bowiem zaledwie pięć minut później na tablicy mieliśmy już rezultat 1:1. W ślady Kwaśniaka poszedł Sebastian Dresler, który dopadł do odbitej od obrońcy Startu piłki i bez namysłu huknął z odległości 17. metra w kierunku dalszego słupka. Golkiper z Brzezin rzucił się w kierunku futbolówki, ale nie był wstanie zapobiec utraty bramki.

Wynik remisowy utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron znakomitą okazję do strzelenia gola na 1:2 miał Tomasz Niżnikowski. Niestety, jego uderzenie oddane w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie minęło słupek bramki. Włókniarz próbował dalej, ale niewykorzystane sytuacje pabianiczan zemściły się na nich w 67. minucie spotkania, kiedy to ponownie w roli głównej wystąpił Maciej Kwaśniak, ponownie dając Startowi prowadzenie.

Zieloni ruszyli do ataków. Swoje okazje mieli między innymi Dresler i Leonow, ale spełzły one na niczym. Odkrycie swoich pleców sprawiło, że Brzeziny miały szansę podwyższyć swoje prowadzenie, ale na wysokości zadania stanął Nowacki. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już jednak zmianie i to gospodarze wygrali 2:1.

Po czternastu kolejkach Włókniarz zajmuje 7. miejsce w tabeli z niewielką stratą do poprzedzających ekip. W najbliższą sobotę zieloni zakończą zmagania w rundzie jesiennej domowym pojedynkiem z Sokołem II Aleksandrowem Łódzkim. Początek tego starcia o godzinie 13:00.

Włókniarz: Nowacki, Acela, Mordzakowski, Skowronek, Stokłosa, Dresler, Leonow, Mucha, Gorący, Sobytkowski, Niżnikowski.

Na zmiany: Przyk, Dobroszek, Jarych, Nazarczyk.