Strona główna Styl życia Kursy IT w Łodzi – gdzie można zdobyć kwalifikacje?

Kursy IT w Łodzi – gdzie można zdobyć kwalifikacje?

0

Raporty o stanie rynku pracy wyraźnie wskazują, że specjaliści branży IT są poszukiwanymi i cenionymi pracownikami. Umiejętności programowania, tworzenia aplikacji czy znajomość wielu języków programowania to dziś kwalifikacje dające ogromne możliwości rozwijania kariery. Stąd też coraz większa popularność kursów, które pomagają takie kwalifikacje zdobyć.

Branża IT w Łodzi – coraz bardziej przyszłościowa

Rozwój branży IT (z ang. Information Technology) jest w dzisiejszych czasach niezwykle
ekspansywny. Boom na branżę technologiczną dostrzegalny był już parę lat temu, jednak w przeciwieństwie do wielu trendów na rynku pracy, ten wydaje się jeszcze długo nie pozostawać w odwrocie. Wszystko za sprawą tego, że cyfryzacja życia społecznego nie ustępuje. Technologia wciąż się rozwija, zagarniając dla siebie przestrzeń praktycznie każdej dziedziny życia – od rozrywki, przez biznes, instytucje publiczne, szkoły, opiekę zdrowotną i wiele innych. Choć bowiem dyscyplina informatyczna związana ze stosowaniem technologii obliczeniowych kojarzona jest zwykle z inżynierią komputerową i systemami informacyjnymi kojarzonymi jedynie z wąskim branżami, w rzeczywistości sektor teleinformatyczny rozprzestrzenia się na życie codzienne każdego z nas.
Korzystamy przecież ze smartfonów, tabletów, inteligentnych sprzętów AGD, których
oprogramowanie wcześniej musiał ktoś zaprojektować. Załatwiając sprawę urzędową online korzystamy właśnie z osiągnięć i pracy specjalistów IT. Realizacja e-recept nie byłaby możliwa, gdyby nie stworzenie ku temu odpowiednich narzędzi. Nawet zwykłe korzystanie ze współczesnych tramwajów w Łodzi nie byłoby możliwe, gdyby nie stworzono odpowiedniego systemu teleinformatycznego do tego celu. Branża IT i związane z nią programowanie jest częścią naszego życia, nawet jeśli na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Gdzie nauczyć się projektowania aplikacji?

Jeśli chodzi o gałąź branży IT związaną z projektowaniem i testowaniem aplikacji, warto skierować swoje kroki do TEB Edukacja. Tam, podczas nauki na kierunku Projektowanie i testowanie aplikacji nabyć można bazowe umiejętności, które powinien posiadać specjalista w tej dziedzinie. Poznać można podstawy programowania, takie jak projektowanie kodu, testowanie kodu, a także ugruntować kwestie związane z dokumentowaniem swojej pracy. Po zakończeniu kursu z sukcesem, absolwent
potrafił będzie tworzyć witryny i aplikacje internetowe, desktopowe i mobilne. Wykazać będzie się mógł znajomością zawodowego, branżowego języka angielskiego. Umiejętności zdobyte podczas kursu pozwolą też na analizowanie pracy innych programistów. Link do szczegółowych informacji o kursie: https://www.teb.pl/miasta/lodz/oferta/projektowanie-i-testowanie-aplikacji,781,115. Warto wiedzieć, że zaświadczenie o ukończeniu kursu wydawane jest na podstawie Rozporządzenia MEN, a osoby, które pozytywnie zdały egzamin otrzymają Certyfikat kwalifikacji zawodowej INF.04. Dla najlepszych zaś przewidziane są referencje zawodowe, które jeszcze szerzej otwierają drzwi do kariery w branży.
Możliwy tryb nauczania to do wyboru: dzienny, wieczorowy lub weekendowy. Dzięki temu dużo łatwiej jest pogodzić naukę z ewentualną pracą dodatkową.

A może administrowanie sieci i serwerów?

Jedną z odnóg w branży IT jest administrowanie sieci i piecza nad serwerowniami. Tego typu zadania powierzane są specjalistom IT szczególnie w większych i mniejszych organizacjach. Administrowanie systemami operacyjnymi w organizacjach zapewnia stabilność działania sieci komputerowych, rozwiązuje kwestie montażu i eksploatacji nie tylko samych komputerów, ale też urządzeń peryferyjnych. Co więcej, zarządzanie i administracja serwerami to opieka administracyjna nad infrastrukturą serwerową nie tylko fizyczną, ale też tą znajdującą się w tzw. chmurze lub innej, dowolnej lokalizacji. Zapewnienie ciągłości pracy systemu informatycznego, dzięki czemu pracownicy
danego przedsiębiorstwa będą mogli mieć nieprzerwany i niczym niezakłócony dostęp do zasobów, to zadania odpowiedzialne, a fachowcy z tej dziedziny nie narzekają na brak zajęcia. Przygotować do administrowania tego typu mogą chociażby szkoły, w których nauka kończy się uzyskaniem zaświadczenie MEN o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Zaświadczenie to będzie atutem na rynku pracy.
Wiele łódzkich szkół wychodzi naprzeciw zmieniającym się warunkom nauczania i proponuje, oprócz zajęć stacjonarnych, również nauczanie online. W TEB Edukacja niektóre kierunki związane z branżą IT odbywać się właśnie w trybie e-learningu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments