Strona główna Sport Koszykówka Znów pękła setka

Znów pękła setka

0

Nie zwalniają tempa kadetki Dekorexu Pabianice. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Sowińskiego rozegrała swój piaty mecz w sezonie. Przeciwnikiem był zespół SK Mag-Rys Zgierz.

Pabianiczanki, po wcześniejszych wysokich zwycięstwach, rozpoczęły mecz zbyt spokojnie. Natomiast przeciwniczki od samego początku pokazały dużą ambicję i wolę walki. W 7. minucie na tablicy widniał wynik 12:6 dla Pabianic i nic nie zapowiadało łatwej wygranej.

Po czasie wziętym przez Zbigniewa Sowińskiego obraz gry pabianickiej drużyny uległ zdecydowanej zmianie. Pabianiczanki wrzuciły “drugi bieg” i zagrały tak jak we wcześniejszych meczach. Przyspieszenie gry, agresywna obrona oraz szybki atak przyniosły wymierne efekty. Kolejny fragment meczu pabianiczanki wygrały 59:3 i kibice czekali już na kolejną “setkę” Dekorexu.

Równo z końcową syreną Justyna Rudzka trafiła “trójkę” i spotkanie zakończyło się wygraną Dekorexu 120:17. Był to piąty mecz sezonu i po raz czwarty kadetki zdobyły ponad 100 punktów.

Dla Dekorexu punkty zdobyły: Paulina Dereszczuk 29, Patrycja Kirsz 15, Patrycja Morawiec 14, Julia Piestrzyńska 14, Justyna Rudzka 13, Alicja Kamieniak 10, Daria Kowalczyk 7, Joanna Wełna 5, Natalia Łacwik 5, Katarzyna Pęcina 3, Martyna Jacoń 3, Wiktoria Ozimek 2.

Kolejny mecz kadetki rozegrają w Pabianicach w sobotę, 15 listopada o godz. 11.00 a przeciwnikiem będzie silny zespół UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

REKLAMA
Poprzedni artykułKto zostanie kolejną Ikoną Kultury
Następny artykułŻegnaj druhu