Strona główna Aktualności Z miasta Kto wyremontuje dawną przychodnię? PCM szuka chętnych

Kto wyremontuje dawną przychodnię? PCM szuka chętnych

7
Pabianickie Centrum Medyczne ogłosiło przetarg na remont dawnej przychodni przy ul. Wileńskiej 61. I liczy, że uda się go rozstrzygnąć w pierwszym postępowaniu. 

Gdy prace będą już wykonane, budynek stanie się siedzibą Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Najpierw pomieszczenia trzeba jednak na ten cel zaadaptować, stąd poszukiwania firmy, która podjęłaby się realizacji robót.

Oferty można składać do 6 października (do godz. 9.00). Kilka dni wcześniej, 30 września, zainteresowani będą mogli zobaczyć, co pod wspomnianym adresem jest do zrobienia.

– Inwestycja przebiegnie w dwóch etapach. Na początek wyremontujemy jedną czwartą budynku, bo zależy nam na jak najszybszym otwarciu centrum. W dalszej kolejności – pozostałą część – mówi Adam Marczak, dyrektor ds. techniczno – administracyjnych w PCM.

Od dnia podpisana umowy wykonawca będzie miał siedem tygodni, aby uporać się z pracami. 

Zostaną one przeprowadzone w ramach programu „Wiedza, Edukacja, Rozwój”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na cały projekt Pabianickie Centrum Medyczne pozyskało około 12 mln zł (pisaliśmy o nim TUTAJ). Z tej kwoty określoną w umowie pulę pieniędzy spółka może wydać właśnie na prace remontowe.

Jej ambitnym zamiarem jest uruchomienie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak na miejski kibel wydał 600k to nie chce poznać ceny remontu tego budynku…

Kolesiostwo czuwa. Łatwy temat ponieważ niedawno wykonano gruntowny remont wnętrza budynku.

Tego budynku? Nie pomyliłeś z SOR-em?

W tym budynku jest brud smród i czuć PRL-em.

Ten budynek stoi parę lat pusty i nikt tam nie zagląda a ty piszesz o remoncie!

„Oferty można składać oferty do 6 października” – małe powtórzenie Pani Patrycjo.

Pozdrawiam