Strona główna Aktualności Z miasta Wysoka absencja w komendzie PSP. Choruje 40% załogi

Wysoka absencja w komendzie PSP. Choruje 40% załogi

35
W ślad za policjantami, którzy domagają się podwyżek od rządu poszli strażacy. Przynajmniej wszystko na to wskazuje, wziąwszy pod uwagę wyjątkowo wysoką absencję w komendzie powiatowej PSP w Pabianicach. 

Z naszych ustaleń wynikało, że wielu strażaków przebywa na zwolnieniach lekarskich. Okazało się, że rzeczywiście.

– Choruje niemal 40% załogi (na ponad 80 etatów – przyp. red.) – potwierdza st. kpt. Michał Kuśmirowski. – Ta sytuacja wymagała reorganizacji pracy, ale radzimy sobie.

Jak wynika ze słów Michała Kuśmirowskiego, wszystkie samochody bojowe są obsadzone i nie ma ryzyka, że w razie zdarzenia, w którym potrzebna jest pomoc strażaków, nie będzie miał kto do niego wyjechać.

Pierwsi strażacy zachorowali we wtorek. Od tego dnia do komendy wpływają kolejne zwolnienia. Ci, którzy pozostali na służbie pełnią ją w innym systemie. Do tej pory trwała ona 24 godziny, później było 48 godzin wolnego. Teraz strażacy są w pracy 24 godziny i przed kolejną trwającą dobę służbą odpoczywają tylko 24 godziny, a nie 48.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mamy Wojsko to będzie gasić .

Tzw. „Wojsko OSP” stworzone przez Macierewicza (nie ujmując OSP), czy to z Łasku z lotniska ?

Swój mózg zgaś

Mamy jednostkę wojskową w P-ce? w którym miejscu?

Wojsko raczej jest od podpalania💥

Oni też rzucą L4

My to w remizie to nawet śpimy i czekamy żeby gdzieś jechać. Chorujta dalej my z osp pomozemy.

A w Ochotniczej Straży Pożarnej nikt nie choruje. Zlikwidować etaty to zdrówko powróci.

Widać wszędzie sobie radzą wyśmienicie, ale chyba tylko według rzeczników prasowych 🙂 Skoro komendant jest w podziale i jeździ to nie jest tak kolorowo widać …

Last edited 1 rok temu by Jaroslaw

Jaki komendant?

Naprawdę tak trudno pracodawcom sprawdzić faktyczny stan zdrowia pracownika? Ja czym mam kasę czy nie czuję się zobowiązany zapi3r…ć w firmie. chory czy obolały to idę i robię. Jak już połamie totalnie to prywatnie idę, aby szybko dostać leki i wracam do roboty. Zasuwam bo muszę mieć na wypłaty, podatki i zusy. A zusy opłacam na takich qwa nierobów z doopy! Bo sam nie skorzystam.

Normalny śmiertelnik (czytaj: podatnik) wzywany jest na komisje lekarskie , więc i w takim przypadku, wobec jawnej hipochondrii , postawić przed komisją w trybie nadzwyczajnym i jak symulacja , to nie wypłacać zasiłków chorobowych . Służby mundurowe powinny zrozumieć , że może ich pensja nie jest adekwatna do wykonywanej służby (szczególnie strażacy) , ale według umowy , pracują znacząco krócej niż inni śmiertelnicy . Coś za coś . Podejrzewam jednak , ze jest to kontrolowana zmowa , żeby rzucać kłody obecnemu rządowi. Taki zepsuty kotlet mielony w kieszeni munduru …

Naucz się liczyć zanim zaczniesz wypisywać głupoty. We wrześniu 10 służb x 24 godziny to 240 godzin. A teraz sprawdź sobie wymiar czasu pracy.

…pisać każdy może …a jak wygląda średnia z całego roku ? Akurat pracę , służbę strażaków doceniam i szanuję , bo są oni do „wszystkiego” , do pożaru , do wypadku , do klęsk żywiołowych , ale z całym szacunkiem , chyba nikt Was tam nie trzyma na siłę ? …jest tyle innych zawodów , można otworzyć własną działalność …i wtedy to nie będzie 10 służb x 24 godziny(gdzie stanowcza większość tych godzin , to leżenie byczkiem , albo oglądanie TV ), a 24 służby po 12 godzin …Każdy może dokonać własnego wyboru …

Zmień pracę, dostać etat w PSP to dramat.

Gościu Riposta. Tak jak zepsuty jest ten rząd to żaden zdechł i śmierdzący kotlet go nie przebije. Pozdrów.

Dać podwyżki w postaci dodatku za obecność. W takiej wysokości, żeby tym chorowitkom nie opłacało się brać lewych zwolnień.

L 4 wystawiają im lekarze ,którzy też ciągle mało zarabiają biedaki.

Niech się przebranżowią – jak to słyszą rolnicy. Zwykły śmiertelnik jak mu wypłata nie pasuje to zmienia pracę, ale mundurowi nie mają rozumu.

Rolnicy niech nie narzekają mają krus i kilka źródeł dochodu.
Rolnik od zawsze narzeka ale coś zmienić to nie.

Największymi rolnikami obszarnikami są sutannowi

Prawda jest taka że wychodzi bokiem rozdawnictwo. Dali policjantom to teraz każdy będzie się ustawiał po swoje. Z drugiej strony nie dziwię się żadnej grupie. W końcu od rządu dostajemy podwyżki tj gaz prąd a przez to idzie każdy z nas dostaje po kieszenie w sklepach czy płacą za usługi. I niech mi nikt nie pisze że to nie rządzący dają podwyżki cen prądu gazu itd bo to urząd regulacji wydaje zgody a swoją drogę gdzie obiecane dopłaty dla ludzi. Świnka dojna skarbonka już osiąga dni więc pora zdzierać z ludzi by mieć na własne koryta. Przepuszczają miliony przez palce… Czytaj więcej »

A czemu się dziwić inflacja galopuje a żołądek się nie kurczy.
Policja i służby od zawsze były słabo dofinansowane .

Dziadki to sobie odłożyli płacąc składki przez lata pracy i od nich trzy kije w bok.Poza tym mają kosmiczne emerytury i faktycznie żyją jak pączki w maśle.Zastanów się zanim napiszesz takie głupoty.Pzdr.Dziadek.

Nie zaszczepili się biedacy to chorują….

Prawdopodobnie jak w przypadku pabianickiej policji zgodnie ze słowami Ilony Sidorko, 40 % abscencja w strazy pozarnej spowodowana jest ciążami pracowników.
Ehhh Ilona, jak się nie wstydzisz tak słabo kłamać.

Jak mają na L4 100 % płatne to chorują. Powinni mieć za L4 80% jak wszyscy

Jeśli nie wiesz to bzdur nie pisz. Maja płatne 80 procent płatne od bardzo dawna. Najłatwiej pisać głupoty nie znając realiów i podburzac innych …

Last edited 1 rok temu by Magdalena1978

A nie mają 80 % ?

zwolnić wszystkich

Gdzie jest ZUS? Wszystkich na kontrole, wyłapać lewe zwolnienia, odebrać zasiłek chorobowy (z odsetkami) + zakaz wykonywania zawodu dla lekarzy na co najmniej rok.
Jak ktoś wcześniej wsppmniał – jak śmiertelnik idzie na L4 to mu fejsbuka sprawdzają czy aby na pewno chory, a jak pan policjant to nie widzą. Niech sobie strajkują, ale nie za moje podatki.

Każdy może zostać policjantem lub strażakiem i sie przekonać jak jest zaj*biście. Nabór do policji przechodzi prawie każdy. Tylko nikt nie chce pracować za takie pieniądze i za takie poważanie… więc nie pier*olcie głupot i nie podburzajcie innych.

To próbuj dostać etat w PSP.

Kolego w Łodzi a co dopiero wakatów jest pełno nie tylko w policji ale też w straży pożarnej.
W łodzi jest około 900 wakatów w policji i chyba 100 w straży pożarnej, ale to kto tam przychodzi pozostawia wiele do życzenia.
Ludzie testu sprawności nie zdają a co dopiero dalszych etapów.
Każdy kto chce ma drogę wolną służba ciężka i dobrze płatna dla tych co nie mieli za dużo do wyboru na rynku cywilnym a jeśli ktoś ma wykształcenie i coś potrafi raczej do służb nie idzie.

a co nie można dostać się do straży pożarnej?