Strona główna Aktualności Z miasta Kto pojedzie nową windą? (AKTUALIZACJA)

Kto pojedzie nową windą? (AKTUALIZACJA)

6

Montaż nowych wind w blokach PSM trwa. Wymiany dźwigów osobowych doczekają się jak na razie trzy budynki.

Prace trwają od początku września w szybach bloków przy ul. 3 Maja 6, Piotra Skargi 74A i Waltera Jankego 7. Decyzja o wymianie dźwigów zapadła ostatecznie na wakacyjnych i wrześniowych spotkaniach władz spółdzielni z lokatorami. Pracujące obecnie windy zostały zamontowane wraz z oddaniem budynku pierwszym lokatorom, zatem użytkowane są już od ponad 30 lat, co zdecydowanie przekracza zalecany czas ich eksploatacji.

Prace rozpoczęły się bezkonfliktowo, choć lokatorzy jednego z bloków wysłali do PSM pismo w sprawie wind i rzekomej konieczności dopłacenia do ich wymiany w czynszu. W odpowiedzi PSM wyczytać można, że żadnej podwyżki czynszu nie będzie.

AKTUALIZACJA:

Windy wymieniane będą podobnie jak w blokach przy ul. Łaskiej z funduszu modernizacyjnego mieszkańców wieżowców. Prawdziwa okazała się jedynie informacja o braku podwyżek.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanie wskazali zagrożenia
Następny artykułSeniorzy zaczęli zabawę (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W poniedziałek idę zapytać PSM, ale może ktoś na chybcika odpowie :
u mnie wymienili, muszę płacić, a tam nie ?

Ciekawa sprawa. Walczcie o to, Mieszkańcy. Sprawiedliwość to postawa! Chyba, że PSM w jakiś sprytny sposób „ukryła” koszta wind w czynszu doczesnym? Wymiana wind to od zawsze temat kontrowersji, o który najwięcej „biją” osoby mieszkające na parterze. Największy ruch, odgłos przyjazdu, odjazdu windy, głosy ludzkie, względny bajzel a do tego opłata za windę, z której się nie korzysta. Mam oczywiście swój dom prywatny, niemniej ostatnio sporządziłem sobie porównanie – dom vs. blok. Wychodzi, że posiadanie własnego domu nie jest w stu procentach pozbawione wad, niemniej za ten ułamek warto je przeboleć, aby uniknąć takich niesnasek z windami, uporczywymi lokatorami itp.… Czytaj więcej »

Pięknie napisane z argumentacją, udokumentowane. Osobiście, bardzo Panu dziękuję, za słowa otuchy. Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego !

Podwyżka to już była – przecież już od paru lat oprócz funduszu remontowego płacimy po 30 zł miesięcznie „na wymianę wind”…

no ktos tu sobie chyba jaja robi… Dlaczego mieszkańcy wieżowców przy ul Łaskiej musza placic za wymiane wind i to nie male pieniądze? W tych blokach nie było funduszu remontowego?

Oczywiście, że brawo, ale błąd w chronologii…
Mam dom i zrezygnowałam z PSM.