Strona główna Aktualności Z miasta Kto nam przebudował Lewityn? Prezydent Mackiewicz!

Kto nam przebudował Lewityn? Prezydent Mackiewicz!

0

Dobiega końca układanie równych ścieżek wokół stawów na Lewitynie. Czarna z asfaltu jest dla spacerujących. Ta węższa, z czerwonego asfaltu została zbudowana dla rowerzystów. Będziemy mogli wygodnie i bezpiecznie objechać bądź obejść oba stawy.

Ale to nie jest ostatnie słowo prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Już podpisano umowę na budowę wodnego placu zabaw na Lewitynie i dwóch tarasów widokowych. Plac zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. To marzenie naszych dzieci się spełni, bo na tę inwestycję prezydent Mackiewicz ma pieniądze. Koszt inwestycji 4.218.000 złotych, dofinansowanie z funduszy europejskich – 2.554.804 zł. Tor rowerowy do jazdy w terenie – pumptrack też powstanie w przyszłym roku. Gotowa jest koncepcja architektoniczna szkutni dla pabianickich żeglarzy. Urząd Miejski na jej budowę przeznaczył 3 miliony zł.

Jednak to nie wszystkie inwestycje realizowane przez prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Działa już nowoczesna i piękna sala widowiskowa w Miejskim Ośrodku Kultury, która jednorazowo pomieści 300 widzów. Niepełnosprawni podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wreszcie dostali docelową siedzibę w wyremontowanych pomieszczeniach szpitala. O tych mniejszych i tych największych inwestycjach, o tym co już zrobione, a co planowane przeczytamy tutaj: www.inwestycjepabianice.pl

Materiał sfinansowana przez KWW Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza
REKLAMA