Strona główna Aktualności Komunikacja Są pierwsze biletomaty. Tyle że nie działają

Są pierwsze biletomaty. Tyle że nie działają

4

Na przystanku koło SDH oraz u zbiegu ulic N. Gryzla i Grota Roweckiego pojawiły się biletomaty. Nie można z nich jednak korzystać, bo… nie są jeszcze podłączone do prądu. Ich uruchomienie to podobno kwestia kilku dni.

Ustawienie urządzeń jest próbą dotrzymania obietnicy złożonej władzom miasta przez firmę Mera – Systemy, która kilka dni temu zobowiązała się zamontować je do końca września, po tym, jak nie dotrzymała pierwotnego, ustalonego w umowie terminu – 31 sierpnia (pisaliśmy o tym TUTAJ). Na razie są takie dwa. Lada dzień powinien pojawić się trzeci biletomat, również na ulicy Kilińskiego, naprzeciwko „Trzech Koron”, kolejny będzie koło szpitala, a piąty, ostatni, w dalszej perspektywie, przed dworcem PKP.

– Spodziewamy się, że te już ustawione zaczną działać w przyszłym tygodniu. Obsługą biletomatów zajmą się pracownicy MZK, dla których zostanie zorganizowane szkolenie – poinformował Andrzej Różański, naczelnik wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w magistracie.

W urządzeniach będzie można „doładować” migawkę oraz kupić bilety Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, łódzkiego MPK, Zakładu Komunikacji Miejskiej w Łasku, a także na przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Płatności za nie dokonamy w dwojaki sposób – gotówką lub kartą płatniczą.

Biletomaty pojawią się również w autobusach. Od stacjonarnych odróżni je możliwość płacenia wyłącznie kartą lub telefonem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To ile taki komputer z drukarką + terminal płatniczy w jednym kosztował ?????

Mhniej niż ulgi, dotacje czy subwencje dla pabianickich klechów.

A co w tym mieście działa jak trzeba????? Wypłaty dla nierobów z Zamkowej